єОселя: 10 000 українських родин взяли кредити на придбання житла

 

“Іпотечні кредити за програмою єОселя взяли вже 10 тисяч українських родин. Загальна сума виданих банками кредитів – майже 16 мільярдів гривень. Ця програма виконує не лише соціальну функцію, допомагаючи українцям придбати житло на доступних умовах, через неї ми ще й інвестуємо в розвиток сфери житлового будівництва та супутніх галузей. 30% взятих українцями кредитів були на купівлю житла першого продажу – готового від забудовника або такого, що будується. Через зростання попиту на житло на первинному ринку ми підтримуємо українських виробників, які будують, виготовляють будівельні матеріали, створюють нові робочі місця”, – зазначила Юлія Свириденко. 

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 229 кредитів на 396 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 111 військовослужбовців та силовиків, 17 педагогів, 12  медиків та 6 науковців;
  • кредити під 7% отримали 64 українці без власного житла, 4 ВПО та 15 ветеранів.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку – 168 кредитів, в той же час 61 українець взяв кредит на купівлю житла першого продажу – готового у забудовника, або в будинку, який зводиться.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Київської області – 61;

міста Києва – 47;

Одеської області – 16;

Львівської, Закарпатської, Волинської областей – по 12.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково

Програма єОселя є однією зі складових політики “Зроблено в Україні”, спрямованої на підтримку українського виробника та стимулювання попиту на вітчизняну продукцію. Програма почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують її Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. 

Додати коментар