У Міносвіти назвали найкращі виші України: серед них є й приватні

Заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький назвав кращі університети України. В першу чергу до списку потрапили заклади освіти Києва, Харкова та Львова.

Про це посадовець повідомив в ефірі “Українського радіо”. Він підкреслив, що з 170 вишів виділяється 20, які кожного року мають найкращі показники та вступників.

“Київ, Харків та Львів – це три топові міста. Київ – це університет Шевченка, КПІ та Могилянка. В Харкові – це університет Каразіна, Харківська політехніка та ХНУРЕ. У Львові – Львівська політехніка, ЛНУ ім. Франка та УКУ”, – сказав Вінницький.

Приватних закладів освіти існує понад 100, проте не всі з них відомі за свою якість. Виняток становлять УКУ, Київська школа економіки, Університет Данила Галицького в Івано–Франківську, Альфреда Нобеля в Дніпрі.

 У Міносвіти назвали найкращі виші України: серед них є й приватні

Крім того, за словами заступника міністра освіти, можна виокремити і деякі регіональні університети. Наприклад, Дніпровська політехніка, яка вважається одією з найсильніших політехнік в країні. Запорізький університет, Сумський державний університет та Прикарпатський університет в Івано-Франківську.

“В менших містах, Тернополі, Вінниці, Хмельницькому теж є непогані університети. По країні в кожному місті знаходиться, якщо взяти третину кращих, то в нас є хороші університети по цілій країні. Є й слабші“, – сказав службовець.

Винницький підкреслив, що нині в МОН працюють над тим, щоб зменшити кількість університетів та модернізувати мережу. За його словами 170 вишів – забагато, адже мережа була розрахована для, приблизно, 6-6,5 тисяч студентів на заклад, а на сьогодні це близько 3,5 тисячі. Посадовець зазначив, що кращим вишам потрібно ставати ще кращими, а тим, які не дотягують до певного рівня – виходити з гри.

Джерело

Додати коментар