Що почитати у листопаді. Книжкові новинки від українських видавництв

Видавництво Анетти Антоненко

Вітер знає моє ім’я

Автор: Ісабель Альєнде.
Опис: Роман розпочинається історією Самуеля Адлера, маленького австрійського єврея, якого після “ночі розбитих вітрин” мати відправляє в Англію через програму Kindertransport, яка врятувала тисячі дітей під час Голокосту. Він більше ніколи не побачить своїх рідних.

Через 80 років Аніта Діас сідає разом зі своєю матір’ю в поїзд, аби втекти від навислої над ними загрози у Сальвадорі та знайти притулок в США, але їхнє прибуття на мексиканський кордон збігається з новою урядовою політикою, яка їх розлучає, тож Аніта лишається сама.

Що почитати у листопаді. 25 книжкових новинок від українських видавництв

2

КСД

Творчий акт: спосіб буття

Автор: Рік Рубін.
Опис: Автор – найвпливовіший продюсер останніх 20 років за версією MTV й один зі 100 найвпливовіших людей світу за рейтингом Times, прославився іншим: умінням створити простір, у якому митці різних жанрів і стилів можуть усвідомити, ким вони є насправді та що вони можуть запропонувати світові.

Не в тому місці не в той час

Автор: Джиліан Мак-Аллістер.
Опис: Ніч на Гелловін. Джен дивиться у вікно, очікуючи на повернення сина. Нарешті вона бачить Тодда і те, як він убиває людину! Його заарештовують. Знесилена Джен засинає, щоби прокинутися у вчорашньому дні. Убивство ще не відбулося, і в жінки з’являється шанс запобігти йому. Для цього треба зрозуміти, хто і чому став жертвою її сина. Щоранку, коли Джен розплющує очі, вона повертається в минуле – за дні, тижні, роки до вбивства. У якомусь із цих днів заховано те, що зруйнує життя її дитини.

Що почитати у листопаді. 25 книжкових новинок від українських видавництв

Симпатик

Автор: Вʼєт Тан Нґуєн.
Опис: Капітан в’єтнамської армії разом зі своїми співвітчизниками перебирається до Америки і розпочинає нове життя. Але для нього воно – подвійне. Він шпигун. Шпигун змалечку, бо народився від француза і в’єтнамки. Він європеєць, але вчився у Каліфорнії, тому з малих літ був подвійним агентом. Його переслідує власна роздвоєність. Аби не зрадити своїм переконанням, він змушений піти проти найдорожчих людей. На чиєму він боці насправді?

3

Наш Формат

Лібералізм і його протиріччя

Автор: Френсіс Фукуяма.
Опис: У книжці подано результати дослідження різних форм нерівності та ідентичностей, джерел фінансових криз, деградації еліт, технологій маніпулювання населенням, порівняння лібералізму з ідеологіями в сучасних автократіях. Книжка корисна для розуміння політичної, економічної та соціокультурної мап світу, переваг і вразливостей популярних нині суспільно-політичних теорій, а також підводних каменів, які трапляються на шляхах демократичних країн.

 

Що почитати у листопаді. 25 книжкових новинок від українських видавництв

Трубадури імперії. Російська література і колоніалізм

Автор: Ева Томпсон.
Опис: З чого “проросла” російська ксенофобія? Коли російські культурні діячі почали оспівувати агресію до сусідніх народів? Чому війни на чужих територіях стали звичайною справою для росіян і об’єктом романтизації їхніми класиками? Як загарбницькі імперські наративи стали невіддільною частиною так званої “вєлікай рускай культури” і чому Захід прийняв їх як належне? У своїй засадничій праці Ева Томпсон чи не вперше почала шукати відповіді на ці незручні питання. 

Автобіографія. Євангеліє багатства

Автор: Ендрю Карнеґі.
Опис: Мало хто не чув про “американську мрію”: можливість досягти успіху завдяки власній наполегливості, старанності та працьовитості. Хоча у XXI столітті про “американську мрію” дедалі частіше говорять у минулому часі, історія Ендрю Карнеґі переносить читача у “золоту добу”. На сторінках його “Автобіографії” розкривається тривалий і непростий шлях від бідного шотландського емігранта, що був готовий братися за будь-яку низькооплачувану роботу, до металургійного магната та одного з найбагатших людей світу. 

Що почитати у листопаді. 25 книжкових новинок від українських видавництв

4

Discursus

Олекса Довбуш. Кров опиря

Автор: Василь Карп’юк.
Опис: Праотець зла Арідник відправляє кажана-опиря, щоб той відшукав таємний сховок Олекси Довбуша й уразив опришка. Але кажан летить на запах крові та помилково кусає Олексину сестру Параску, маму Павлика. Жінка ризикує загинути або стати опирицею. Врятувати її можуть лише ліки на основі крові іншого опиря. Щоб її роздобути, Павлик вирушає аж у Трансильванію. Та чи вдасться хлопцеві досягнути бажаного? Що змусить Олексу Довбуша вийти зі свого сховку і як він поведеться із паном Владзем?

За ким правда

Автор: Маріанна Задорожна.
Опис: Щойно закінчилася Друга світова війна. Випускниця з маленького містечка Аліна – спочатку захоплена учениця, що попри труднощі не втрачає оптимізму і приймає на віру радянську пропаганду. Далі – замріяна абітурієнтка, мрії якої про освіту постійно натикаються на перешкоди. Врешті – вчителька у чужому селі, де переживає зміни й набуває досвіду. Особливий вплив на Аліну мають зустрічі із воїнами УПА, які сіють сумнів у тому, в що вона вірила дотепер. Та чи вдасться дівчині остаточно збагнути, за ким правда?

 

Що почитати у листопаді. 25 книжкових новинок від українських видавництв

Побачити сонце. “Криївка – 2022”

Автор: Уляна Дудок.
Опис: Режисер Сергій знімає фільм про життя та боротьбу вояків УПА за сценарієм своєї колишньої дівчини Анни, яка також є виконавицею головної ролі. Вони зустрілись на знімальному майданчику через 10 років після завершення стосунків. Тож робота над фільмом покаже, чи охололи їхні почуття насправді.

Під час зйомок стрічки група мандрує заходом України і знаходить таємничу карту, створену повстанцями, але бракує її другої частини. Де ж вона і що зображено на мапі? А в одній із відвіданих криївок висить стара світлина, на якій Анна впіз­нає саму себе. Але як таке можливо? Відповіді дівчина шукає у Гданську і Львові. Тим часом Сергій потрапляє на фронт, у саму гущу російсько-української війни.

5

Видавництво Старого Лева

501 факт, який треба знати з… історії України

Автори: Анна Шиманська, Андрій Шиманський.
Опис: Історія України від мамонтів до сьогодення у 501 факті? Чому б і ні! Яке українське місто згадує Гомер у своїй “Одіссеї”? Особистим знаком якого князя було зображення сучасного тризуба? Коли вперше в писемних пам’ятках згадано слово “Україна”? А хто з гетьманів був шанувальником кави? Відповіді на ці та інші питання знайдете на сторінках ілюстрованого довідника. 

 

Що почитати у листопаді. 25 книжкових новинок від українських видавництв

Третій рай

Автор: Юрко Іздрик. 
Опис: Це спроба поетичного шаманізму, намагання зібрати воєдино корпус текстів, що став би своєрідним каноном земного раю, як його собі уявляє Автор. Слово “візуалізація” також буде доречним, хоча в збірці не бракує і власне візуальної компоненти – збірка проілюстрована серією розмальованих Іздриком сірникових коробочок. Серія створена під час блекаутів 2022-го, що додає “візії раю” специфічного забарвлення та настрою.

Там, де тече Ятрань

Автор: Марія Правда. 
Опис: 9-річний Тимош змушений рано подорослішати, коли в йо­го село приходить великий голод. На плечі хлопця лягає турбота про молодших брата і сестру, а часом – і про сусідських дітей. Аби допомогти батькам, Тимош поночі шукає зерна у мишачих норах, а рибальство на милій серцю річці-годувальниці Ятрані замінює на збір цвіту з дерев.

Що почитати у листопаді. 25 книжкових новинок від українських видавництв

6

Vivat

Бабуся вмирати не любила

Автор: Павло Паштет Белянський.
Опис: Шахтарське селище. Три покоління однієї сім’ї. Люди, які намагаються жити у проміжках між війнами. Це автобіографічна книга, тому що автор писав про свою родину. І водночас вона універсальна, бо описує події, явища, характери та долі, які дозволяють зрозуміти Донбас – і людей, які там живуть. Останніми роками цей регіон, здавалося, став розділом з нашого минулого – але тепер він перетворюється на розділ з нашого майбутнього.

Фінальний епізод (війни, що триває 400 років)

Автор: Євген Положій. 
Опис: Пастор-євангеліст, військовий капелан і багатодітний батько Григорій Мотуз як ніхто гостро відчуває нудотний подих війни. Мало хто вірить, що Росія наважиться напасти. Проте їхні ілюзії розлітаються тієї ж миті, коли перші російські снаряди та міни вбивають перших людей, і за лічені дні місто Марії перетворюється на цвинтар.

Російські війська оточують Маріуполь, тож пастор евакуює родину, родини парафіян і військових, дитячий притулок. Його волонтерський капеланський батальйон працює в “сірих” зонах по всій лінії фронту, а сини воюють і рятують людей пліч-о-пліч із батьком.

В одній з експедицій Григорій, осліплений вибухом, потрапляє в полон. Прикутий до підлоги у “столипінському” вагоні, він пригадує власне життя: дитинство, службу в радянській армії, боротьбу з наркомафією за безпритульних підлітків, пошук свого коріння і правди у мареві російської пропаганди.

Що почитати у листопаді. 25 книжкових новинок від українських видавництв

Залишся, якщо кохаєш…

Автор: Коллін Гувер. 
Опис: Коли Атлас обійняв Лілі під час випадкової зустрічі, вона раптом неначе повернулася до життя. Вони відчули, що хочуть бути разом. Але як на ці стосунки відреагує Райлі, який вважає Атласа винним у їхньому з Лілі розлучені? Жінка опиняється поміж двох чоловіків, одного з яких не може втратити, бо він батько їхньої доньки, а другому давно належить її серце. Та коли Атлас запрошує Лілі на побачення, вона погоджується, адже вважає, що заслуговує на щастя.

7

Фоліо

Міфи

Автор: Стівен Фрай.
Опис: Це чудова нагода поринути у захопливий світ грецьких міфів зі всіма його дивовижними, романтичними, комічними, трагічними, жорстокими та чарівними подробицями. І хоча всі ці сюжети можна знайти у сотнях книжок, присвячених Давній Греції, Фрай завдяки своєму оригінальному авторському стилю перетворює просте викладення матеріалу на захопливу розповідь, від якої неможливо відірватися.

Що почитати у листопаді. 25 книжкових новинок від українських видавництв

Версія Барні

Автор: Мордехай Ріхлер.
Опис: Барні Панофскі, продюсер низькопробних телесеріалів, розповідає про важливі події свого життя – про три свої шлюби, про єдиного друга, в убивстві якого його підозрювали, про своїх дружин і дітей. Однак у розповіді Барні є багато дивацтв і нестикувань, пояснення яким читач отримає лише у фіналі: виявляється, літній продюсер страждає на хворобу Альцгеймера.

Українська міфологія. Фольклор, казки, звичаї, обряди

Автор: Олексій Кононенко.
Опис: Книжка вводить читача у світ міфів, билин, героїв казок і фольклору, що є складовою художньої культури народу. У виданні розповідається також про музичні інструменти наших прародичів, звичаї, обряди та ритуали, пов’язані з божествами та природою, про празники християнських святих.

Що почитати у листопаді. 25 книжкових новинок від українських видавництв

8

НК-Богдан

Ревізія

Автор: Мруз Ремігіуш.
Опис: Продовження серії книг про непересічну адвокатку Йоанну Хилку. У центрі розповіді – трагічна доля ромсько-польської сім’ї, яка прагнула влаштувати своє життя всупереч складним обставинам. Випадковість зіграла жахливий жарт із цією сім’єю, а надати змісту складній черговості фактів здатна лише Йоанна Хилка.

 

Що почитати у листопаді. 25 книжкових новинок від українських видавництв

Також у листопаді видавництво НК-Богдан представить книгу “Водяник. Зелений роман”. LIGA.Life анонсувала її у жовтні. Тож детальніше – читайте за посиланням

9

Віхола

Гінекологія без страху. Все, що варто знати про інтимне здоров’я

Упорядниця: Оксана Негрич.
Опис: У книжці гінекологиня Оксана Негрич докладно знайомить кожну читачку з її ж власним організмом. Чи нормально відчувати біль під час менструації і що з цим робити? Які аналізи варто здавати, аби моніторити ситуацію та чому такий важливий запас яйцеклітин? Як правильно стежити на інтимною гігієною та чи можна завагітніти, годуючи грудьми? Чи потрібно жінкам робити вправи Кегеля, боятися ерозії та як слідкувати за мікрофлорою піхви?

Серце з перцем

Автор: Ольга Дубчак.
Опис: Коли ми описуємо світ і себе в ньому, то часто-густо вживаємо фразеологізми – мовні одиниці, що емоційно й образно відображають наші думки, бережуть у собі історію народу та його мудрість. У книжці зібрано яскраві та влучні фразеологізми, що описують зовнішність людини, її характер, стосунки з родичами й не родичами, а також її місце у світі й сам світ. Читач також зможе дізнатися про джерела, історичне підґрунтя й принципи формування української фразеології.

Що почитати у листопаді. 25 книжкових новинок від українських видавництв

Бойові кораблі. Еволюція лінкорів та авіаносців

Автор: Максим Паламарчук.
Опис: Військовий експерт Максим Паламарчук описує еволюцію основних бойових кораблів у стратегічному середовищі як результат взаємодії численних різноспрямованих впливів: політики, технологій, державних бюджетів, поглядів адміралів на тактику застосування флоту і, не в останню чергу, закономірностей та випадковостей війни.

10

Yakaboo Publishing

Проща святої Бірґітти (серія “Галерея світової прози: європейська візія”)

Автор: Вернер фон Гейденстам.
Опис: Роман розкриває сторінки життєпису Бірґітти Шведської – релігійної діячки, католицької святої, яку називають покровителькою Швеції та Європи. Бірґітта вирізняється глибокою релігійністю, побожністю, бачить видіння, у яких їй відкриваються майбутні події. Вона прагне присвятити себе служінню Богу та допомагати людям, намагається активно впливати на політичні події.

 

Що почитати у листопаді. 25 книжкових новинок від українських видавництв

Джерело

Додати коментар