«Готова жертвувати своїм життям аби бути з вами тут і зараз»: про що говорила в університеті Переяслава телеведуча Катерина Соляр

Зустрічі з відомими і впливовими українцями, щонайменше у останні кілька років, стали справжньою візитною карткою Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Навіть в умовах війни команда закладу не збавляє темпу і робить усе можливе для того, аби студенти університету та всі охочі містяни мали змогу безпосередньо спілкуватися з тими, хто творить успішне сьогодення України.

«Готова жертвувати своїм життям аби бути з вами тут і зараз»: про що говорила в університеті Переяслава телеведуча Катерина Соляр

У новому навчальному році розпочали з розмови із впізнаваною українською журналісткою, теле- та радіоведучою, відеоблогеркою Катериною Соляр. Зізналася, досвід зустрічі зі студентством у неї вперше у зв’язку з напруженим графіком. Проте навіть попри те, що теж вважає такі розмови такою ж роботою таки погодилася виділити пів свого вихідного на приїзд до Переяслава. Зустріч яка відбулася 2 жовтня й заледве вмістила усіх охочих долучитися до неї наживо Proslav переповідає посилаючись на публікацію сайту університету.

Соляр розповідає, що її шлях до журналістики розпочався 10 років тому. Каже, опинившись в Києві зрозуміла, що хоче робити щось більше ніж просто сидіти в офісі, приносити каву і друкувати документи.

«Займавшись документознавством, архівознавством та тим, що писала купу документів в певний момент прийшло розуміння, що хочу бачити очі навпроти себе. На той момент мені здалось, що журналістика найліпший та найшвидший шлях, який полягав в тому, аби піти на курси журналістики або майстерності телеведучої, які дали мені знання та цікаві знайомства. Таким чином я опинилась спершу на радіо, а потім на телебаченні»– почала свою розповідь Катерина.

«Готова жертвувати своїм життям аби бути з вами тут і зараз»: про що говорила в університеті Переяслава телеведуча Катерина Соляр

Позаяк кожного дня Катерина Соляр прокидається о 5:40, то й 24 лютого 2022 року не стало виключенням. Пригадує, о 7:00 вже була на роботі – готова виходити в ефір, читали перші новини, передавати якісь перші емоції. Зізнається, перший місяць війни у медіапросторі, за враженнями, взагалі не чули слова «Нацрада». Припускає, мабуть це тому що там теж не розуміли що відбувається та як себе поводити.Не одразу змогла називати ворога лайливими словами й сама ведуча. Зрозуміла «як це працює» коли «в кадр» на другу зміну зайшли її колеги і з перших хвилин обклали путіна «добірними епітетами».

«Якби ви запитали, то я не пам’ятаю чітко перший день війни та враження від нього. Таке відчуття, що це просто стерлося з моєї пам’яті, але впевнена, що ми маємо продовжувати жити та долати клятого ворога в інформаційному просторі включно», – каже телеведуча.

Катерина Соляр ствердно констатує – займається саме тим, чим любить. Хоч і «робота в медіа – це постійний стрес». Відновлюється тим, що раз на три місяці, навіть в умовах війни, намагається виїхати кудись за межі міста або, навіть, закордон. Після роботи багато мовчать, а у вихідний любить просто подивитися серіал і нічого не робити.

«Усі ми з нетерпінням чекаємо день нашої Перемоги. З моїм колегою Артемом Овдієнком домовилися, що будемо вдвох в ефірі. Він пообіцяв, що надягне пачку балерини. Вона вже навіть лежить в костюмерній і чекає свого часу. Я ж буду співати, адже дуже це люблю, хоч і не вмію. І мені дуже шкода тих, хто буде це чути, але, я думаю, що всім буде не до мене. Не знаю яким точно він буде, адже ми навіть зараз  забороняємо собі про це думати і мріяти, тому що боїмося зурочити, перегоріти»– відповіла Соляр на питання про те, яким їй уявляється репортаж з Дня Перемоги у цій війні.

Як досвідчена телеведуча, якій чи не щоденно випадає спілкуватися з політиками та експертами Соляр поділилася своїм баченням щодо того, яким буде український політикум після війни і наступних виборів.

«Готова жертвувати своїм життям аби бути з вами тут і зараз»: про що говорила в університеті Переяслава телеведуча Катерина Соляр

 «Я думаю, що у будь-якому випадку наступні вибори будуть максимально з участю тих, хто обороняв Україну. Приблизно як і після Революції Гідності. У політичному просторі, за логікою попередніх досвідів, буде багато тих, хто воював, був на передовій, і буде багато тих, хто зараз викладає максимально багато фотографій про те, які вони «молодці», як вони «класно працюють». Тут питання до того, щоб ми стали свідомішими у цей самий момент, і аби нарешті навчилися читати передвибочі програми, читати передісторію тієї чи іншої людини, яка хоче прийти до влади. Мені здається, що ми будемо більш мілітаризованою країною і це непогано. Тому всі зараз дивляться на тих, хто у війську, і всі максимально, хто хоче будувати собі майбутнє у цій країні, також ідуть у військо».

«Не важливо, яку освіту ви здобуваєте, головне ким ви хочете стати в своєму житті, адже ваше прагнення, амбіції – першочергові. Тільки ви вирішуєте чи потрібна вам журналістика, тому що це та сфера де ти 24/7 на зв’язку, тебе у будь-який момент можуть попросити вийти у прямий ефір. Якщо ви розумієте, що не можете без неї жити, якщо ви не можете не висловлювати свою думку з того чи іншого приводу, якщо ви розумієте, що вам є що сказати от тоді це ваше. Стукайте у всі двері, навіть якщо вам доведеться попрацювати безоплатно або ж за дуже малі гроші для того щоб здобути досвід роботи», – підсумувала медійниця. На запитання чи не страшно їй проводити такі зустрічі в умовах війни підкреслила, що готова жертвувати своїм життям заради того, щоб бути з людьми «тут і зараз». Каже, страшніше було коли, на початку війни, вороги й недоброзичливці злили абсолютно усі її особисті дані у мережу.

Наприкінці зустрічі усі охочі отримали ексклюзивну нагоду зробити спільне фото з відомою телеведучою, обійняти її, поспілкуватися неформально. Наостанок Соляр лишила автограф на вже легендарних дверях офісу Наукового товариства університету та дала обіцянку, з часом, неодмінно повернутися до Переяслава бодай на екскурсію музеями.

«Готова жертвувати своїм життям аби бути з вами тут і зараз»: про що говорила в університеті Переяслава телеведуча Катерина Соляр

Зустріч було організовано Відділом інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю та Науковим товариством студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету. Захід було втілено в межах проєкту #МолодьТУТ програми USAID «Мріємо та діємо», IREX in Ukraine й ГО «Молодіжна Платформа».

Фото надано пресслужбою Університету Григорія Сковороди в Переяславі

Додати коментар