Переяславець Олег Чемерис більше десяти років фіксує щасливі миті життя людей. Фотограф завжди мріяв про власний простір для створення гарних кадрів, де б ставав реальністю будь-який його творчий задум. Днями він разом з дружиною відкрив у Переяславі фотомайстерню «фотоЛАВ». У чому її особливість, бачила журналістка Proslav.
![](https://proslav.info/cdn-cgi/image/width=1920,height=1008,fit=crop,quality=80,format=auto,onerror=redirect,metadata=none/wp-content/uploads/2023/09/fotolav.jpg)
«Хотілося створити небанальне місце, де можна знімати будь-коли»
Ідея відкрити фотостудію з’явилася ще три роки тому: у круговороті активних знімань Олег зрозумів, що у місті бракує цікавих локацій. Щойно завершується літній сезон і погода не дозволяє знімати на природі, більшість ідей креативних фотосесій втілити просто ніде. Сама доля і порив розвиватися спонукали Олега відкрити власний куточок мистецтва.
– Колись у нас із моїм першим учителем і наставником Михайлом Желєзняком був такий невеличкий простір, облаштований просто на горищі: там ми експериментували з фонами, шукали цікаві композиційні рішення, працювали зі студійним світлом, тренувалися скільки хотіли. І це стало вагомим внеском у мій професійний розвиток, – згадує Олег.
![](https://proslav.info/cdn-cgi/image/width=1080,height=1620,fit=crop,quality=80,format=auto,onerror=redirect,metadata=none/wp-content/uploads/2023/09/photo-0001-4.jpg)
![](https://proslav.info/cdn-cgi/image/width=1080,height=1620,fit=crop,quality=80,format=auto,onerror=redirect,metadata=none/wp-content/uploads/2023/09/photo-0002-3.jpg)
![](https://proslav.info/cdn-cgi/image/width=1080,height=1620,fit=crop,quality=80,format=auto,onerror=redirect,metadata=none/wp-content/uploads/2023/09/photo-0006-3.jpg)
![](https://proslav.info/cdn-cgi/image/width=1080,height=1620,fit=crop,quality=80,format=auto,onerror=redirect,metadata=none/wp-content/uploads/2023/09/photo-0011-4.jpg)
![](https://proslav.info/cdn-cgi/image/width=1080,height=1620,fit=crop,quality=80,format=auto,onerror=redirect,metadata=none/wp-content/uploads/2023/09/photo-0018-3.jpg)
![](https://proslav.info/cdn-cgi/image/width=1080,height=1620,fit=crop,quality=80,format=auto,onerror=redirect,metadata=none/wp-content/uploads/2023/09/photo-0022-4.jpg)
Перші кроки до втілення він зробив на початку серпня. Разом з дружиною Валентиною обдумав концепцію майбутнього «дітища»: це мало бути місце, де можна не лише провести зйомку, а й надрукувати світлини, створити атмосферну фотокнигу чи оригінальну фотокартину, таким чином популяризувати у місті мистецтво фотографії.
– Мені доводилося працювати у різних студіях і цей досвід дав розуміння, чого точно не має бути. Не хотілося, щоб це була банальна студія з різними зонами: біля однієї стіни камін із пінопласту, біля сусідньої – екзотичний сад. Тому ми створили цілісний простір, який виглядає натурально, як стильна квартира. У ньому можна фотографувати з будь-якої точки, не думаючи, чи не потрапить у кадр щось зайве. Натомість зосередитися на моделі та її емоціях. Продумати дизайн інтер’єру до дрібниць допомагали дружина та сестра Тетяна – вона в цьому чудово розуміється. Багато чого у ремонті робив своїми руками з допомогою друзів – Олега Павленка й Олександра Артюха.
![](https://proslav.info/cdn-cgi/image/width=1920,height=1280,fit=crop,quality=80,format=auto,onerror=redirect,metadata=none/wp-content/uploads/2023/09/fotostudiya-fotolav.jpg)
Сучасний та елегантний дизайн «фотоЛАВ» створює атмосферу затишку. В просторому залі є світлий диван та крісла, вишукана кухня та родзинка фотостудії – велике дзеркало. Інтер’єрні деталі пересуваються і легко комбінуються, що дозволяє на власний смак підібрати потрібний реквізит.
Студія обладнана усім необхідним для якісної фотосесії: професійне світло (фотографам-початківцям Олег може надати консультацію щодо його налаштування), фони для студійних фото.
Студію можна орендувати у будь-який час доби і влаштувати фотосесію самостійно або скористатися послугами фотографа. Закохані пари, родини з дітьми, вагітні жінки та всі, хто любить бездоганні якісні фото – у «фотоЛАВ» чекають на всіх. Місцевих фотографів запрошують до спрівпраці та втілення свого мистецького бачення у фотостудії.
![](https://proslav.info/cdn-cgi/image/width=1280,height=1920,fit=crop,quality=80,format=auto,onerror=redirect,metadata=none/wp-content/uploads/2023/09/fotolav-studiya-2.jpg)
![](https://proslav.info/cdn-cgi/image/width=1280,height=1920,fit=crop,quality=80,format=auto,onerror=redirect,metadata=none/wp-content/uploads/2023/09/fotolav-studiya.jpg)
«Зберігаємо найцінніші моменти»
У «фотоЛАВ» друкують фотографії розміром від 10х15 до А3+. Світлини можна миттєво роздрукувати поліграфічним методом на професійному обладнанні просто у студії, або фотохімічним, який виконують у лабораторії. Фотохімічний друк вважається найкращим методом виготовлення знімків. Замовлення доведеться почекати 2-3 дні, зате такі фото відрізняються найвищою якістю. Для друку використовують фотопапір, який гарантує, що кольори будуть такими ж яскравими та глибокими навіть через сто років.
![](https://proslav.info/cdn-cgi/image/width=1440,height=1920,fit=crop,quality=80,format=auto,onerror=redirect,metadata=none/wp-content/uploads/2023/09/druk-foto-pereyaslav.jpg)
![](https://proslav.info/cdn-cgi/image/width=1920,height=2560,fit=crop,quality=80,format=auto,onerror=redirect,metadata=none/wp-content/uploads/2023/09/druk-foto-pereyaslav-fotolav-scaled.jpg)
Фото можна надрукувати не лише на папері, а й на полотні, холсті, ПВХ, акрилі або пластику. Уявіть, вашу кімнату прикрашає велика картина з улюбленим фото – краса!
Також Олег Чемерис створює ексклюзивні фотокниги на замовлення. Це унікальний метод зберігання фотографій, які друкуються просто на сторінках книги. Матеріал палітурки можна обрати на свій смак – дерево, шкіра, велюр. Вартість складає від 500 гривень – залежно від розміру та кількості сторінок.
![](https://proslav.info/cdn-cgi/image/width=1280,height=1920,fit=crop,quality=80,format=auto,onerror=redirect,metadata=none/wp-content/uploads/2023/09/fotoknyga-pereyaslav.jpg)
![](https://proslav.info/cdn-cgi/image/width=1280,height=1920,fit=crop,quality=80,format=auto,onerror=redirect,metadata=none/wp-content/uploads/2023/09/fotoknyga-fotolav.jpg)
Ідеальним подарунком стане стильний фотоальбом. Його можна оформити за власним бажанням, вклеюючи фотографії спеціальними куточками. Можна зробити підписи на білих або чорних сторінках, таким чином поринувши у процес творчості. Також у «фотоЛАВ» можна придбати рамки для фото, планери, записники, роздрукувати документи, наклейки, візитівки. Якщо не знаєте, що обрати на подарунок, зверніть увагу на сертифікат – на будь-яку суму та на будь-яку фотопродукцію чи зйомку.
![](https://proslav.info/cdn-cgi/image/width=1280,height=1920,fit=crop,quality=80,format=auto,onerror=redirect,metadata=none/wp-content/uploads/2023/09/fotoalbom-pereyaslav.jpg)
![](https://proslav.info/cdn-cgi/image/width=1280,height=1920,fit=crop,quality=80,format=auto,onerror=redirect,metadata=none/wp-content/uploads/2023/09/fotoalbom.jpg)
– Колись я знімав весілля і почув від одного з гостей таке побажання молодятам: «Живіть, діти, на благо світу». Ця фраза глибоко закарбувалась у мені і весь період створення цього фотопростору, я думав про те, що роблю це комусь на благо. Хтось сфотографується тут і відчуває щастя. Хтось зніматиме і радітиме від того, які класні фото він створює. «Зберігаємо моменти у фото» – це наш девіз.
Фотостудія «фотоЛАВ» розташована за адресою: місто Переяслав, вул. Грушевського 3/1.