21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день миру. Переяславська дітвора теж відзначила це свято (ФОТО)

З 1981 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН 21 вересня стало днем всесвітньої відмови від насильства та вогню.

В Україні День миру відзначають з 2002 року, згідно з Президентським Указом від 5 лютого 2002 року. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і заможного майбутнього.

ООН закликає всі країни світу зупинити військові дії та припинити проливати кров. Цей день для того, аби спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру, обміну інформацією та практичним досвідом його досягнення.

З цієї нагоди у четвертокласників «першої» гімназії відбувся цікавий патріотичний захід за участю Героїв сьогодення – наших військових. Після патріотичного флешмобу галаслива дітвора разом зі своїми класними мамами – Наталією Литвиненко, Надією Філоненко та заступником з виховної роботи Ларисою Пилипенко пройшла ходою миру біля Алеї Героїв, потому з Днем миру привітали гучними гаслами та патріотичними піснями керівництво та працівників органів місцевого самоврядування. Міський голова Вячеслав Саулко зустрів дітвору та подякував їм за вітання, вручивши солодощі. Сфотографувавшись на згадку, юні переяславці ходою попрямували до відділу поліції та відділу освіти.

Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба по всій країні. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. І дорослі хочуть прихилити небо і роблять все, щоб дитинство нашого майбутнього було яскравим, захоплюючим, сповненим любові, ласки та добра!

 Довідково:

До 2001 року цей день святкували кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. В резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має відбуватися щороку 21 вересня. Щорічно 21 вересня в ООН проводяться святкові заходи, які традиційно включають в себе Ходу миру. Невід’ємною частиною урочистостей є відлуння «Дзвону миру» та хвилина мовчання в пам’ять про тих, хто загинув у військових конфліктах. Дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу, на ньому є напис: «Нехай буде мир в усьому світі». 

Додати коментар