ЗУ №3219: з 01.08.2023 року заборонено роботу ПРРО у режимі офлайн, якщо ПРРО не отримано діапазон фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером ДПС

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що ЗУ №3219, який набрав чинності 01 серпня 2023 року,  зокрема, внесені зміни до Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265), а саме відновлено дію абзацу сьомого ст. 5 Закону №265, у зв’язку з чим використання програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) в режимі офлайн без отриманого в контролюючому органі діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, заборонено.

Таким чином, заборонено з 01.08.2023 року роботу ПРРО у режимі офлайн, якщо таким ПРРО не отримано діапазон фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером ДПС, що присвоюються розрахунковим документам ПРРО, що працює в режимі офлайн.

ПРРО працює в режимі офлайн лише в період, протягом якого відсутній зв’язок між ПРРО та фіскальним сервером ДПС.

ГУ ДПС у Київській області

 

Сервіс для платників податку на майно – «Калькулятор податку на майно»

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, Державна податкова служба України розробила новий сервіс для платників податку на майно – «Калькулятор податку на майно».  

Сервіс надає можливість громадянам самостійно здійснювати на вебпорталі ДПС розрахунок сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та плати за землю з фізичних осіб. 

Новий сервіс покликаний  сприяти підвищенню обізнаності громадян та якості сплати податку на нерухоме майно.  

Нагадуємо, що сервіс «Калькулятор податку на майно» розміщено на вебпорталі Державної податкової служби України (https://tax.gov.ua) у блоці «Е-СЕРВІСИ». 

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua  

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській   

області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

Закон 3219: Запроваджено окремі положення щодо оподаткування податком на прибуток «перехідних» операцій, розпочатих у період сплати ЄП та завершених у період сплати податку на прибуток підприємств

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що  відповідно до норм Закону України від 30.06.2023 №3219, з 01 серпня 2023 року юридичні особи, які скористалися спрощеною системою з особливостями оподаткування, мають повернутися на попередню систему оподаткування.

З метою усунення подвійного оподаткування операцій з відвантаження (надання) товарів (робіт, послуг), які були розпочаті в період сплати єдиного податку та завершені в період сплати податку на прибуток підприємств, змінами до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) запроваджено окремі положення, що врегульовують питання оподаткування податком на прибуток підприємств таких «перехідних» операцій, та  викладено у новій редакції пункт 4-1 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Звертаємо увагу, що положення нової редакції п. 4-1 підрозд. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ застосовуються до операцій, які будуть здійснюватись починаючи з 01 серпня 2023 року.

Зокрема, фінансовий результат до оподаткування податкового (звітного) періоду збільшується на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування, вартість яких згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності визнано у складі доходу під час перебування на такій системі. Водночас фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму собівартості таких товарів (робіт, послуг), що врахована у складі витрат згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності під час перебування платника на спрощеній системі оподаткування.

Фінансовий результат до оподаткування податкового (звітного) періоду зменшується на суму доходу, визнаного згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, у вигляді вартості товарів (робіт, послуг), відвантажених (наданих) у такому періоді в частині суми їх попередньої (авансової) оплати, отриманої під час перебування платника на спрощеній системі оподаткування, та оподаткованого єдиним податком. Водночас фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму собівартості таких товарів (робіт, послуг), відвантажених (наданих), що врахована у податковому (звітному) періоді у складі витрат згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

Крім того, у разі отримання під час перебування платника на спрощеній системі оподаткування попередньої (авансової) оплати частини вартості товарів (робіт, послуг), відвантажених (наданих) надалі у звітному (податковому) періоді перебування такого платника на сплаті податку на прибуток підприємств, фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму частини собівартості таких товарів (робіт, послуг), що врахована у такому періоді у складі витрат згідно з правилами національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, яка належить до собівартості таких товарів (робіт, послуг), як належить сума такої попередньої (авансової) оплати до загальної вартості таких відвантажених (наданих) товарів (робіт, послуг).

Норми п.4-1 підрозд.4 розд. ХХ ПКУ поширюються на всіх платників, які перебували на спрощеній системі оподаткування та повертаються на сплату податку на прибуток підприємств, у тому числі на платників, які тимчасово перейшли на таку систему відповідно до п.9 підрозд. 8 розд.ХХ «Перехідні положення» ПКУ, з 01.08.2023.

Зазначені коригування застосовуються незалежно від того, чи прийняв платник відповідно до п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПКУ рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, відповідно до п.п.140.4.8 п. 140.4 та п.п.140.5.16 п. 140.5 ст. 140 ПКУ).

Також зазначені коригування не поширюються на платників податків, які були платниками єдиного податку ІУ групи.
 Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua  

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській   

області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

Затверджено новий перелік територій, на яких велися (ведуться) бойові дії або тимчасово окупованих

Головне управління ДПС у Київській області  інформує про внесення змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією. Зміни затверджено наказом Мінреінтеграції від 17.08.2023 року № 224,  набрали чинності 25 серпня 2023 року. Перелік можна застосовувати для отримання податкових пільг.

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua  

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській   

області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Додати коментар