МОЗ: 5 причин вакцинувати дитину від кору саме зараз

В Україні реєструють випадки кору – небезпечного захворювання, яке поширюється надзвичайно стрімко та може мати серйозні наслідки для здоров’я. До впровадження вакцин від кору в 1963 році щорічно у світі  вмирало близько 2,6 млн людей. 

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років. Для захисту від хвороби дітям необхідно отримати 2 дози вакцини. За календарем щеплень України перше щеплення  роблять у 12 місяців та 6 років роблять друге щеплення. 

Якщо ваша дитина не має планових щеплень від кору, їх необхідно наздогнати якнайшвидше. Для цього є низка вагомих причин:

  1. Кір – одна з найзаразніших інфекцій, відомих у світі. 9 із 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, теж інфікуються. Підхопити хворобу можна будь-де: у літньому таборі, дитсадку, бомбосховищі, громадському транспорті.
  2. Спалахи кору циклічні й відбуваються в Україні кожні 4-5 років. Попередній був у 2017-2019 роках. Одна з причин цього – недостатнє охоплення щепленнями.
  3. Кір має серйозні ускладнення. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку, а також до інвалідності та смерті.
  4. Вірус кору пригнічує на кілька місяців, а то й років імунітет людини, яка перехворіла, викликаючи «імунну амнезію». Це робить людину більш вразливою до інших інфекцій.
  5. Специфічного лікування проти кору немає. Єдиний надійний захист від цієї хвороби – вакцинація.

Щеплення від кору безпечні, ефективні та безоплатні. Вакцинуйте дитину вчасно, а якщо пропустили щеплення, запишіться до лікаря якнайшвидше. Вакцина є!

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України.

Додати коментар