Сьогодні, 22 червня 2023 року, на 54-тій сесії Переяславської міської ради VIII скликання начальник І відділу Бориспільського РТЦК та СП Андрій Конон звернувся до депутатів і присутніх. Повідомив, що у зв’язку з наказом командувача ОК «Північ» тепер працюватиме у Київському обласному військовому комісаріаті, де займатиметься мобілізаційною і оборонною роботою в межах Київщини.
![Андрій Конон розповів, завдяки кому Переяславщина вистояла у перші дні повномасштабної війни та скільки земляків наразі захищає Україну](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/06/2023_06_22_2.jpg)
Наостанок він звернувся до присутніх просто як військовий й, серед іншого, розповів, завдяки кому Переяславщина вистояла у перші дні повномасштабної війни та скільки земляків наразі воює, передає Proslav.
«Хочу усім вам дуже подякувати. Від депутатського корпусу до міського голови, підприємств – «Паливо Україна», «Автопаслайн», ФОП Левченко та ФОП Присіч. Низький вам уклін, ви зробили дуже велику роботу. Скажу відверто й без домислів, як військовий – це ви зупинили ворога на Київщині і зберегли нашу Переяславщину, наші доми. Це завдяки вам і нашим хлопцям, Збройним Силам Україні, завдяки кожній руці яка, умовно, варила борщ, 70-річному дідусю який прийшов на блокпост і плакав що йому не дали зброї і решті ми вистояли. Мав за честь служити з Вами, хоч і було дуже складно – я ж місцевий, тут виріс і всіх знаю. Надалі складно», – зазначив Андрій Андрійович.
![](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/06/photo-9-6.jpg)
![Андрій Конон розповів, завдяки кому Переяславщина вистояла у перші дні повномасштабної війни та скільки земляків наразі захищає Україну](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/06/photo-7-5.jpg)
Додав, що багато знайомих товаришів нині є для нього нині більше ніж друзями. Каже, нині йому не соромно перед ними.
«Коли орда вже приходила, Переяслав стояв – хоч його й спалили, і Київ. Тепер і Київ стояв, і Переяславщина. Переяславщина – маленьке серце України і це доведено усіма викликами часу. Немає кращого відділу ні на Київщині, ні в Україні – 1500 людей пішло воювати. Немає жодної сім’ї, де б хтось не боронив Батьківщину. Пишаюсь вами, і дякую», – наголосив Конон.
![Андрій Конон розповів, завдяки кому Переяславщина вистояла у перші дні повномасштабної війни та скільки земляків наразі захищає Україну](https://proslav.info/wp-content/uploads/2023/06/photo-15-4.jpg)
Резюмуючи промову комісара, міський голова Вячеслав Саулко підкреслив, що на долю Андрія Конона випали складні часи. Підкреслив, що від початку повномасштабної війни він, без перебільшень, цілодобово в військовому комісаріаті чи міській раді був поруч з громадою. Це він організував місцеву самооборону й, пізніше, територіальну оборону. Переяславщина стала могутнім центром опору, яку Конон розділяє з усіма військовими. Мер зазначив, що йому направду складно прощатися з комісаром, а громада надалі розраховуватиме на його підтримку.