В Україні створили «Книгу пам’яті» — платформу спогадів постраждалих у війні

На сайті розміщені історії свідків та жертв російських воєнних злочинів

Громадська організація Internews Ukraine створила та презентувала платформу «Книга пам’яті» з історіями свідків та жертв російських воєнних злочинів в Україні та платформу Kremlin’s Voice, де зібрані висловлювання російських пропагандистів, які створили підгрунтя для цих воєнних злочинів. 

«Книга пам’яті» — це збірка історій свідків та жертв російських воєнних злочинів, які сталися в Україні під час російського повномасштабного вторгнення, починаючи з 24 лютого 2022 року. Зокрема там розповідається про такі воєнні злочини як депортації українців, вбивство цивільних, затримання та тортури цивільних і полонених військовослужбовців, виявлення масових захоронень в регіонах, які були звільнені від російської окупації, викрадення, обстріли будівель та об’єктів інфраструктури, масовані російські ракетні удари тощо.

Старша аналітикиня Internews Ukraine Альона Гришко зазначила, що в сучасному світі новини поширюються зі швидкістю світла, але в цьому інформаційному потоці справді важливі речі, такі як персональні трагічні історії людей, часто не чують.

«Чому “Книга пам’яті” важлива? Вона стане місцем, де будуть озвучені голоси тих людей, які це пережили. Вони зможуть тут висловитися і їхні голоси будуть почуті завжди. Кожна історія унікальна. Але вони мають одне спільне — свідчення про жахливі події, які відбулися через агресію Росії проти України. “Книга пам’яті” — це віртуальний архів, місце, де можна дослідити наслідки російсько-української війни», — сказала Альона Гришко.

Творці платформи мали на меті зберегти пам’ять про жертв агресії та допомогти очевидцям поділитися своїми історіями зі світом. Наразі там є 29 розповідей із різних регіонів України, написані п’ятьма мовами: ​українською, ​англійською, ​іспанською, ​німецькою та ​французькою.​ Також платформу можна доповнювати іншими історіями, заповнивши відповідну форму. Окрім того, там можна почитати аналітичні матеріали на тему російських воєнних злочинів інтерв’ю з експертаими

Додати коментар