01 березня центр соціальних служб Переяславської міської ради запросив на тренінг з надання психологічної допомоги внутрішньо переміщених жінок з дітьми. Захід проходив в Мистецькій галереї КЗ «Переяславський ЦКМ.
15 жінок, котрі зараз тимчасово проживають на території Переяславської громади, мали підсилити впевненість в собі, віднайти життєві орієнтири під час війни, покращити свої комунікативні навички.
Директор центру соціальних служб Юлія Лялька привітала жінок-учасниць тренінгу з початком весни, висловивши надію, що ця весна принесе всім довгоочікуваний мир. Також вона зазначила, що в умовах війни вкрай важливо дбати про психічне здоров’я, особливо це стосується матерів, бо від їхнього стану напряму залежить стан їхніх дітей. Та й міцний тил – це теж одна із запорук перемог тих, хто тримає фронт.
Провідний фахівець із соціальної роботи Лілія Конченко дала учасницям інструменти і вправи, які допомогли жінкам усвідомити психологічний ресурс та як знаходити його в умовах війни, тому що їх завдання – вижити, і щоб вижила їх родина
Виконавши всі завдання і вправи тренінгу, його учасниці щиро дякували організаторам. Так за словами однієї з учасниць, переселенки з Маріуполя, що подібні заходи вкрай необхідні для жінок ВПО, щоб остаточно не втратити орієнтири куди рухатися, як жити далі й знати сили для власної реалізації та саморозвитку.
Інша учасниця тренінгу, жінка з міста Краматорськ, зазначила, що участь у тренінгу – це якісний досвід з тренування набутих навичок, але забутих в нових реаліях. Приємними , смачними і вишуканими сюрпризами для жінок стали імбирні пряники з патріотичною та весняною символікою від
Наталії Трошиної, а також продуктові набори, що були підготовлені центром соціальних служб у співпраці з проектом «Зміцнення громадської довіри» у межах програми «Мріємо та діємо».
Наталії Трошиної, а також продуктові набори, що були підготовлені центром соціальних служб у співпраці з проектом «Зміцнення громадської довіри» у межах програми «Мріємо та діємо».
Учасниці тренінгу продовжать отримувати інформаційно-консультаційну підтримку і після завершення заходу.
Поки мами удосконалювали свої навички і опановували нові, для їхніх дітей знайшлися не менш цікаві заняття. Зокрема, для них був підготовлений цікавий майстер-клас з виготовлення поробки «Метелик» у техніці орігамі.
Його організували та провели методист позашкільного закладу Клуб юних моряків Наталія Чорненко та керівник гуртка «Морський сувенір»
Тетяна Канова. Майсте-клас мав на меті дати дітям можливість проявити свою фантазію, творчість і розвинути моторику рук. Зала, в якій освітяни працювали з дітками, нагадувала вулик: тут був радісний гомін, атмосфера старанної роботи. На якийсь час їм вдалося зробити так, щоб діти занурилися у процес творчості, позитивних емоцій, спокою, забули про війну, про пережите. Насамкінець, малеча була щедро винагороджена за свої творчі зусилля, бо отримала смачнючу випічку від від Тетяни Соколової- Удод (кафе «Фламінго»).
Тетяна Канова. Майсте-клас мав на меті дати дітям можливість проявити свою фантазію, творчість і розвинути моторику рук. Зала, в якій освітяни працювали з дітками, нагадувала вулик: тут був радісний гомін, атмосфера старанної роботи. На якийсь час їм вдалося зробити так, щоб діти занурилися у процес творчості, позитивних емоцій, спокою, забули про війну, про пережите. Насамкінець, малеча була щедро винагороджена за свої творчі зусилля, бо отримала смачнючу випічку від від Тетяни Соколової- Удод (кафе «Фламінго»).
Майя Погребна
провідний фахівець із соціальної роботи
центру соціальних служб Переяславської міської ради
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/322602784_192694333451131_2085180335896653538_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/327025283_163697613129073_1664098561392253878_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/327161230_1326184661446538_1760971556035931084_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/328697328_1336000330305998_1426715261318658648_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/329139261_920228662646430_1396028707581909170_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/331434094_1234211850535927_8695812494992660149_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334336082_732701058509115_7898356763582233230_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334367368_958593075173301_4591522359383674208_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334411705_218358794015536_365715127906688408_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334412405_141365778837792_6634970249898113193_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334413501_146372751632081_8625935293751124506_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334431477_603106507914303_2201549626559777746_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334432642_157400353803114_4093623692947678054_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334440276_1240915506635848_1660552148146235420_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334444789_717952429879959_7550838687877261710_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334449228_5775554705905385_4079859084944132478_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334484204_503388158661657_7635064242433364679_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334516484_1217340952518161_1066450445333692068_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334520267_126964810110400_2187326731465406948_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334685370_1195298217784723_436920671950344330_n.jpg)
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334762121_6015678755144399_6858579843037078009_n.jpg)