У Переяславській громаді відбувся захід до Дня Соборності (Фото)

22 січня цього року Україна відзначає річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії Української Народної Республіки, унормував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши: «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України».

Напередодні, у п’ятницю, 20 січня, в залі будинку самоврядування відбулися урочистості та патріотичний концерт, присвячений Дню Соборності України. У заходах взяли участь міський голова Вячеслав Саулко, секретар ради Лідія Оверчук, громадськість.

“День Соборності України увійшов до національного календаря як свято, яке ми відзначаємо на державному рівні. Адже ідея соборності України була однією з найзаповітніших мрій українців протягом довгих років. Це свято нагадує нам, що український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити у соборній державі, сповідувати єдині національні і суспільні цінності, спільними силами дбати про добробут народу” – зазначила у своєму виступі ведуча Влада Черненко. Також вона наголосила, що  ті  події, які зараз відбуваються  в Україні вимагають від усіх людей  єдності заради досягнення спільної мети – миру.

Зі святом присутніх привітав міський голова Вячеслав Саулко та ректор Університету Григорія Скороводи у Переяславі Віталій Коцур. Віталій Вікторович презентував міському голові унікальний проєкт Інформаційного агентства Міністерства оборони України «Армія Inform» про коротку історію збройних конфліктів з росією – «30 війн із Zаклятим сусідом».

Продовженням урочистого заходу став зворушливий патріотичний концерт за участі артистів Центру культури і мистецтв – Єлизавети Хандошко, Дарини Семенчук, Ганни Ляч та учасників студії конферансу.

Додати коментар