Сьогодні Україна відзначає День вишиванки: чим унікальне це свято

Щорічно, у третій четвер травня в Україні відзначається День вишиванки.

Це свято було засноване не так давно – у 2006 році, але за цей час встигло стати популярним не лише в нашій країні, а й за кордоном. Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Саме молодь й започаткувала це свято. У 2006 році ідею акції «Всесвітній день вишиванки» запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

«Ніхто не готувався до якогось свята чи заходу, і ніхто не шукав самої ідеї. Абсолютно випадково я на перерві в університеті зустріла свого товариша Ігоря, який прийшов у вишитій сорочці на пари, і я так час від часу робила, і мої друзі так робили, але ми ніколи не збиралися разом. І я запропонувала, щоб ми одночасно в один день одягнулись у вишиті сорочки та запросили наших найближчих друзів. Він погодився. Так народився Всесвітній день вишиванки», – розповідає співзасновниця акції «Всесвітній день вишиванки Леся Воронюк

vyshyvanka

Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Сьогодні, як ніколи це свято набуває глибокого сенсу – національну автентичність в нових реаліях українські захисники виборюють у запеклих боях, віддаючи за це своє життя.

Додати коментар