Вівторок, 5 Липня 2022

Переяслав

1114 років від першої літописної згадки

Офіційний сайт
Переяславської міської територіальної громади

Menu

У МОН пояснили, як діти, що виїхали з України, зможуть скласти мультипредметний тест

Діти, що виїхали з України, зможуть скласти мультипредметний тест у країнах Європи / фото ua.depositphotos.com

Про це заявив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет в ефірі інформаційного телемарафону.

 “Ми не маємо залишити цих дітей без права складання мультипредметного тесту і без права вступу до українських закладів освіти. Я звернувся до колег – міністрів освіти країн Євросоюзу – з проханням організувати в країнах Європи, Великобританії, Ірландії можливість проведення для наших випускників мультипредметного тесту. В нас залишається лише питання по Греції, Словенії і Хорватії. По всіх інших країнах вже опрацьовуються матеріали”, – сказав Шкарлет.

Що стосується тимчасово окупованих територій, то, за словами міністра, складання тесту там неможливе, оскільки всі державні реєстри на окупованих територіях заблоковані, щоб убезпечити доступ до них з боку РФ.

“Але для будь-якого випускника ми організували мінімум три тестові сесії. Після закінчення вступу для дітей з тимчасово окупованих територій будуть передбачені ще можливості, при виїзді їх на підконтрольну Україні територію вони можуть спробувати вступити до закладів вищої освіти і пізніше”, – наголосив міністр.

Як повідомляв УНІАН, національний мультипредметний тест (НМТ) запроваджується в Україні вперше й лише у 2022 році у зв’язку з російською агресією. Щоб узяти участь у цьому тестуванні, абітурієнти мали зареєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

29 квітня УЦОЯО завершив опрацювання реєстраційних форм на участь в НМТ. Взяти участь в національному мультипредметному тесті виявили бажання понад 400 тис. осіб.

Джерело

 

Додати коментар