У Переяславській громаді відзначили День Гідності і Свободи (ФОТО)

21 листопада в Україні відзначається День Гідності і Свободи. Це свято було встановлено Указом Президента України Петра Порошенка 13 листопада 2014 року. День Гідності та Свободи – історично важливий та пам’ятний для українців день. Адже саме у цей день вісім років тому на Майдані з’явилися перші намети, що дали початок великій боротьбі свідомого українства проти тогочасного режиму. Українці на весь світ заявили про своє прагнення жити у вільній, незалежній, демократично розвиненій європейській державі.

З нагоди цієї дати жителі громади на чолі із міським головою Вячеславом Саулком пройшлися Ходою Гідності та взяли участь в урочистому заході.

Зі святом жителів краю привітав міський очільник. Сотня активістів Майдану пожертвували найціннішим, що у них було. Вони віддали свої життя за своїх рідних та за кожного з нас. Вони стояли до кінця, не злякавшись погроз і пострілів», – сказав у виступі Вячеслав Володимирович і закликав усіх присутніх завжди пам’ятати про велику жертовність кращих представників нашого народу, у тому числі наших земляків, в прагненні до свободи та бути гідними невмирущої слави героїчних предків.

Учасники заходу поринули у спогади про буремні події 2004 року – Помаранчеву революцію, яка була Святом Свободи, і Революцію Гідності 2013-2014 років та Небесну Сотню. Оксан Чирка, Марина Дереча виконали тематичну пісню, Людмила Леляк декламували вірші (музичний супровід забезпечив Вадим Ноздровський).

До виступів долучалися і учасники Революції Гідності Олена Гичко, Віталій Коцур, Римма Товкайло, Сергій Штепа.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять героїв, які ціною власного життя пробудили у свого народу почуття патріотизму та гідності, які загинули на Майдані, у зоні АТО за свободу і територіальну цілісність України.

Учасники зібрання поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим воїнам ООС, як символу нашої пам’яті про борців за волю України.
Герої  не вмирають! Вони  завжди  будуть жити  в наших серцях!
У всіх храмах міста відбулися молебні за загиблими Героями, які нині тримають над нами небо…

Захід підготовлено та проведено фахівцями відділу культури та туризму (Анна Скляренко) і Переяславського ЦКМ (Тарас Близнюк).

Додати коментар