У міській раді обговорили зміни в організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги

30 квітня у приміщенні Переяславської міської ради відбулася робоча зустріч начальника Переяслав-Хмельницького відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Тетяни Бугай та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (економічного напрямку) Ольгою Огієвич. У ході зустрічі було обговорено координацію спільних дій у ході виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2021 року за № 277 “Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України”.

Відповідно до цієї постанови, до 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе перший конкурс для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме АТ “Укрпошта”.

За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:

  • люди з інвалідністю І групи;
  • особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • особи, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії і грошову допомогу за власним вибором: або через організацію відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій, з якими Пенсійним фондом України укладено договір.

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять свій вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано додатково. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Додати коментар