Ніч Апокаліпсису, як назвали її пізніше, настрашніша ніч, яку довелося пережити нам усім з 18 на 19
лютого 2014 р.
![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/1-8-300x198.jpg)
Кілька тисяч Героїв, які втримали тоді Майдан від остаточної зачистки, зробили справжній подвиг, про який ми ніколи не забудемо.
Читаючи спогади очевидців про це пекло, щоразу зустрічається одне і теж питання: Чому Беркут тоді так і не дотис захисників Майдану? Що зупинило цих нещадних вбивць? Мабуть це питання лишиться одним з багатьох, на яке ми так і не отримаємо відповіді найближчим часом.
У ту ніч з усіх куточків країни, а передусім із Заходу та Центру спішили автобусами, машинами сотні і тисячі людей із однією думкою: “Хлопці, ви тільки протримайтеся там ще трошки, ми вже їдемо!” В цю ніч палали управління міліції, СБУ, прокуратури у Львові і Тернополі, Хмельницькому та Луцьку, Івано-Франківську і Рівному; створювалися блок-пости на в’їздах-виїздах міст нашої неньки; формувалися пункти допомоги Героям Майдану, віче, зустрічі, прощання…
Уся країна була серцем на вогняному Майдані, де вирішувалась наша доля…
А в цей час у Переяславі…