«Міжнародний День спонтанного прояву доброти» подарував дітям радість та навчив дарувати добро

«Міжнародний День спонтанного прояву доброти» подарував дітям радість та навчив дарувати добро

                                                             Творіть добро і лихо не спочине.

                                                                   Творіть добро, бо має бути так —

                                                                   Якщо ти добра від душі людина —

                                                                   Добро добром повернеться хоч як…

День спонтанного прояву доброти – міжнародне свято, яке прийнято святкувати усіма народами, в один день, а саме 17 лютого кожного року. День спонтанного прояву доброти – це підстава згадати про істинні цінності нашого життя і про те, що доброта здатна зцілити від душевних мук і недуг кожного, хто її проявляє. Тому проявляти добрі наміри у всіх своїх діях повинна постаратися кожна людина на землі.

Упродовж 11-15 лютого 2019 р. на виконання Закону України «Про вищу освіту» № 1556-VII від 01.07.2014 та Закону України «Про освіту № 2145-VIII. від 05.09.2017 (ст. 30 щодо створення експериментальних майданчиків) та відповідно наказу ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» на базі закладів дошкільної освіти: №7 «Берізка» м. Переяслав-Хмельницький, №8 «Золотий ключик» м. Переяслав-Хмельницький; (дитячий садок) спеціального типу № 29 «Ластівка» м. Черкаси та №3 «Смородинка» м. Лубен Полтавської обл. у рамках реалізації програми дослідно-експериментальної роботи з теми «Я-моральний: особистість дошкільника у сучасному світі» (наук. кер. – канд. пед. наук, доц. Лохвицька Л.В.) було проведено низку заходів до Міжнародного свята «День спонтанного прояву доброти», у рамках реалізації Всеукраїнського проекту «Діти за примноження добра в усьому світі».

Заходи проходили синхронно у всіх зазначених закладах відповідно до окреслених програмою тематичних днів. Понеділок (11.02.2019 р.) – «Поповнюємо скарбничку добрих справ»; Вівторок (12.02.2019 р.). – «День розуміння»; Середа (13.02.2019 р.) – «Простягни руку допомоги»; Четвер (14.02.2019 р.) – «День дружби». П’ятниця (15.02.2019 р.) – «Дякувати не важко». Кожного дня з дітьми експериментальних закладів організовувались різні види роботи. Так у ЗДО №7 «Берізка» (директор закладу Мазійчук С.М., методист Михайленко О.В.) нашого міста освітній процес був спланований у такий спосіб: Понеділок (11.02.2019 р.) – бесіди на тему: «Роби добро і не чекай винагороди». Вивчення Правил доброти; Вівторок (12.02.2019 р.) – заняття «Будь ввічливим із друзями своїми, не ображай і зла не пам’ятай; Середа (13.02.2019 р.) – Заняття «Завжди допомагай тим, хто потребує нашої турботи»; Четвер (14.02.2019 р.) – Ляльковий театр «Як звірята навчилися товаришувати»; П’ятниця (15.02.20198 р.) – виставка дитячих малюнків «Подяка – це важливо, до Добра це величезний крок!». Огляд виставки. Бесіди про вдячність.

У закладі дошкільної освіти № 8 «Золотий ключик» міста (директор закладу Роман М.Х., методист Романенко Н.В.) робота проходила так: Понеділок (11.02.2019 р.) – «День гарного настрою». Робота за темою «Веселка настрою»; Вівторок (12.02.2019 р.). – «День розуміння». Тема «Поділись своїм теплом»; Середа (13.02.2019 р.) – «День добрих справ». Тема «Незвична мандрівка добрих дітей»; Четвер (14.02.2019 р.) – «День дружби». Тема «Секрети дружби»; П’ятниця (15.02.2019 р.) – «День духовності». Тема «Добро починається з тебе».

Заклад дошкільної освіти (дитячий садок) спеціального типу № 29 «Ластівка» м. Черкаси (директор закладу Єрмоленко Л.О., методист Захаренко В.І.) організував освітній процес у такому порядку: Понеділок (11.02.2019 р.) – «День добрих справ». Заняття «Поділимося теплотою свого серця» (малювання); Вівторок (12.02.2019 р.) –  «День розуміння». Тема Заняття «Милосердним бути легко». Театралізований показ казки з добрим кінцем «Колобок»; Середа (13.02.2019 р.) – «День допомоги». Проведення акції «Рука допомоги друзям нашим меншим» (для товариства захисту тварин «Друг»); Четвер (14.02.2019 р.) –  «День дружби». Естафета «Передай добру справу»; П’ятниця (15.02.2019 р.) – «День подяки». Заняття «Словник чемної дитини».

У закладі дошкільної освіти №3 «Смородинка» м. Лубен Полтавської обл. (директор Шимченко Т.А., методист Мягких А.М.) були організовані і проведені такі види роботи: Понеділок (11.02.2019 р.) – «Доброму всюди добре». Бесіди про те, чому так важливо творити добро. Презентація чарівної «Скриньки добрих справ» та фішок-«добринок»; Вівторок (12.02.2019 р.) – «Хай панує в дитсадочку дружба й доброта». Складання «Намиста дружби»; Середа (13.02.2019 р.) – «Співчуття і доброта здатні творити дива». Спільний захід педагогів закладу з дітьми Лубенського дитячого протитуберкульозного обласного санаторію: «Добру справу робимо разом»; Четвер (14.02.2019 р.) –  «Від серця до серця хай іде доброта». Виготовлення сюрпризів-подарунків близьким людям; П’ятниця (15.02.20198 р.) –  «Раз добром нагріте серце – вік не охолоне». Творчі завдання: «Добре серце», «Якби я був добрим Янголом (Чарівником)», «Я – добра Фея».

Заключним акордом стало проведення за участю членів кафедри психології та педагогіки дошкільної освіти нашого ЗВО круглого столу «Міжнародний День спонтанного прояву доброти: психолого-педагогічні аспекти» у рамках реалізації Всеукраїнського проекту «Діти за примноження добра в усьому світі» через on-line включення з базовими експериментальними закладами дошкільної освіти (модератор заходу канд. пед. наук, доц. Лохвицька Л.В.). У ході обговорення питань, що піднімалися на круглому столі, відбувався конструктивний діалог між науковцями і практиками, в якому вбачалася тісна співпраця.

У ході проведення низки заходів протягом тижня діти разом з вихователями та батьками допомагали своїм ровесникам з особливими освітніми потребами, тим, хто позбавлені батьківського піклування, людям похилого віку, мешканцям живої природи (птахам і тваринам-безхатченкам), даруючи їм часточку своєї доброти і проявляючи турботу про них. Такі види роботи в освітньому процесі ЗДО мають бути не епізодичними, а стати звичними й для інших педагогічних колективів.

Залишатися добрим – це не слабкість, це велика сила, яка допомагає вижити, залишитися людиною і зберегти в собі найкращі й потрібні якості характеру. Гарні справи, то приємно, а ще приємніше їх робити. Люди з  світлими серцями та думками вірять в перемогу добра. Поділіться своїм добром з іншими і світ стане добрішим до вас.

Ольга Науменко

Додати коментар