![](https://phm.gov.ua/wp-content/uploads/2017/03/шевченцівці-022.jpg)
Поетичне слово Шевченка продовжує жити і зараз серед переяславців. Впродовж 10 років у місті проходить щорічний літературно-мистецький фестиваль «Переяславська осінь Кобзаря», у рамках якого проходять зустрічі письменників, шевченкознавців з учнівською та студентською молоддю, міський конкурс молодих виконавців поетичної спадщини Т.Г.Шевченка, концерти-зустрічі з кобзарями Київського кобзарського цеху.