Вовчків

СТАРОСТА СЕЛА – ПОСТОЛЮК Тетяна Петрівна

 

 

р.т.: (04567) 2-52-87; 2-52-75

Адреса: село Вовчків

вул. Молодіжна, 8

Бориспільський район

Київська область. 

 

 

Історія села Вовчків

Село Вовчків має дуже давню історію.Перші спогади про село є уже в кінці ХIV століття легенда про заснування села – з часів Київської Русі. Під час набігів монголо-татарських полчищ жителі міст і сіл втікали в дикі нетрі, аби сховатися дикунських племен. Ганим для цього місцем були заболочені заплави річки Трубіж та чагарники довкола. За переказами один із таких втікачів оселився в лісі на постійне місце проживання самотньо, за що його прозвали Вовкулакою, та поступово на це місце приходили жити й інші, а поселення прозвали Вовчків/

У 1935 році в селі народився талановитий поет Володимир Коломієць, який написав поетичні «Переяслав», «До серця людського», «Планета на житній стеблині», «Колиска жайвора», «Поміж чуттями і дивами» та інші.

У селі проживає 589 чоловік, 437 домогосподарств.

Налічується три основні підприємства: ПП» Антарес», СПП» Київська Русь», ТОВ» Стейкагро», діє сільський будинок культури,Вовчківське НВО школа-дитсадок 1-11 ступенів, фельдшерський пункт.

8 фермерських господарств: СФГ «Арапін», СФГ «Виноградній», СФГ «Тарасенко» СФГ «Воля», ФГ «Світла осінь», ФГ «Віт-1», ФГ «Віт-2», Трачук В.І..

До центру громади м. Переяслав – 15 км, районного центру м. Бориспіль – 52 км, до обласного центру м. Київ – 85 км.

Гімн села Вовчків