Проект «Енергоефективність у громадах-ІІ»

Енергоефективність майбутнє нашого міста!

26-27 квітня 2018 р. в м. Житомир, в рамках Проекту «Енергоефективність у громадах ІІ», який реалізується в Україні компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва» за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) за сприяння Житомирської міської ради проведено семінар за участю представників міст Житомир, Переяслав – Хмельницький, Славутич, Українка, Обухів та Васильків. Представниками від нашого міста були Устич Наталія – начальник управління економіки виконкому міської ради та  Мацаєнко Ірина – головний спеціаліст відділу економіки та зовнішніх зв’язків управління економіки виконкому міської ради.

Олександр Шумельда, консультант проекту, презентував робочу програму та модулі муніципального енергетичного менеджменту (MEM). Боштіан Крайнц,  консультант проекту розповідав про свій досвід роботи у напрямку розвитку енергоменеджменту та давав практичні рекомендації щодо енергозбереження. Місто ЕМ – платформа для обміну досвідом, навчання та встановлення контактів, про це розповіла Тетяна Пилипчук, фахівець проекту “Енергоефективність у громадах ІІ”. Колеги з міста Житомир ділилися своїм досвідом впровадження енергоменеджменту та енергомоніторингу, розповідали про досвід залучення фінансування для своїх проектів. Дмитро Сакалюк розповів про свої перші кроки на шляху запровадження енергоменеджменту та розповів про подальші кроки, які необхідно зробити для успішного розвитку енергоменеджменту в місті.

Відбувся виїзд на обєкти, зокрема дитячі садочки, які показують яких результатів можна досягнути спільною працею та професійною командою.

Місто – ментор Житомир вкотре нас зустрічає привітно, позитивно, натхненно і ділиться своїм досвідом та ідеями… Сподіваємось що наступна зустріч буде в Переяславі – Хмельницькому.

Переяслав – Хмельницький став партнером проекту “Енергоефективність у громадах-II”

 На початку листопада в Україні стартував проект “Енергоефективність у громадах-II”. Його впроваджуватимуть компанія GIZ за дорученням Федерального  міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та Асоціація малих міст України.

         Даний проект підтримує розробку індивідуальних пропозицій з консультування та підтримки у сфері комунального енергетичного менеджменту для малих міст та сприяє їх поширенню. Таким чином, у середньостроковій перспективі створюються можливості для широкого застосування системного та фінансово ефективного енергетичного менеджменту включно з плануванням та впровадженням заходів з енергоефективності. 

         Проект працює за трьома напрямками:

  1. Енергетичний менеджмент у громадах.
  2. Планування та реалізація заходів з енергоефективності.
    Розширення спектру консультаційних послуг зовнішніх провайдерів, передусім – для малих громад: створення та функціонування комунального енергетичного менеджменту, підтримка процесів планування та реалізації заходів з енергоефективності на комунальному рівні. Проект робить внесок у підвищення ефективності роботи провайдерів. Окрім цього, проект провадитиме роз’яснювальну роботу та поширюватиме ноу-хау серед важливих учасників ринку на комунальному рівні стосовно користі, варіантів та інструментів енергетичного менеджменту, а також питань технологій, аналізу співвідношення витрат та ефективності або проектного менеджменту.
  3. Механізм сприяння для зовнішніх послуг.
    Механізм сприяння повинен підтримувати використання громадами місцевих енергетичних послуг та відповідного стимулювати ринок цих послуг.

         Близько 50 переважно великих громад вже скористалися підтримкою попереднього проекту “Енергоефективність у громадах» і інших національних та міжнародних ініціатив, і змогли досягти прогресу у розвитку енергетичного менеджменту та в реалізації заходів з енергоефективності.

         У цьому проекті п’ять українських міст, а серед них Житомир, Миргород, Долина, Чернівці, Коломия та Сєверодонецьк будуть містами-менторами, які передаватимуть свій досвід для 20 новообраних міст другої фази проекту “Енергоефективність у громадах II”. 

         У конкурсному відборі взяли участь 96 міст з усієї України, відібрані – 20 міст. Серед них наше місто – Переяслав – Хмельницький, який став партнером проекту “Енергоефективність у громадах ІІ”. Міському голові Костіну Тарасу Вікторовичу 02 листопада вручили СЕРТИФІКАТ, що підтверджує участь у проекті.