Соціальний захист

 

 

 

 

В Україні з 1 грудня 2017 року підвищують прожитковий мінімум до 1700 грн на одну особу на місяць, тож відповідно зростуть і всі соціальні допомоги, які до нього прив’язані.

Для основних соціальних і демографічних груп населенняз 1 грудня прожитковий мінімум буде такий:

 • для дітей віком до 6 років – 1492 грн,
 • дітей віком від 6 до 18 років – 1860 грн,
 • працездатних осіб – 1762 грн,
 • осіб, які втратили працездатність – 1373 грн.

Відповідно до нових розмірів прожиткового мінімуму, нараховуватимуть і нові суми соціальних допомог.

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами або так звані «декретні»

Цю допомогу надають у розмірі 100% середньомісячного доходу жінки (стипендії, зарплати, допомоги з безробіття тощо) на місяць, але вона не може бути меншою ніж 25% розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. Тобто, з 1 грудня 2017 року вона не може бути меншою, ніж 440,5 грн (була 421 грн).

Право на цю допомогу мають усі жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Допомога при народженні дитини

Ця державна допомога наразі залишається без змін і становить 41280 грн(10320 грн – одноразова виплата і 860 грн – щомісяця протягом 3 років).

Допомога одиноким матерям

Її надають у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

З грудня для дітей до 6 років максимальний розмір допомогистановитиме 1492 грн (був 1426 грн), від 6 до 18 років – 1860 ( був 1777 грн), від 18 до 23 років (якщо навчаються на стаціонарі) – 1762 грн (був 1684 грн).

 

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

Сума допомоги залежить від віку дитини.

Для дітей до 6 років вона надається як різниця між 2984 грн та середньомісячним розміром аліментів, допомог та пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.

Від 6 до 18 років: як різниця між 3720 грн та середньомісячним розміром аліментів та пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.

Якщо дітям, над якими встановлено опіку чи піклування, аліменти (за відсутності осіб, що за законом зобов’язані їх утримувати), пенсія, стипендія, державна допомога за попередні шість календарних місяців не нараховувалися, дана допомога призначається у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

Допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

А також тим, батьки яких не мають можливості утримувати дитину, або їхнє місце проживання невідоме.

Її надають у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Максимальний розмір допомоги для дітей до 6 років становить 746 грн(був 713 грн), від 6 до 18 років – 930 грн (був 888,5 грн).

Допомога малозабезпеченим сім’ям

Розмір цієї державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом, але цей розмір не може бути більший, ніж 75% прожиткового мінімуму для сім’ї.

Тож з 1 грудня розміри прожиткових мінімумів такі:

 • для працездатних осіб – 370,02 грн,
 • для осіб, що втратили працездатність, та інвалідів – 1373 грн,
 • для дітей віком до 6 років – 1268,20 грн,
 • для дітей віком від 6 до 18 років – 1581 грн,
 • для дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання) – 1497,7 грн.

 

Допомога малозабезпеченій особі, яка доглядає інваліда І чи ІІ групи (психічні розлади)

Розмір даної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більший ніж мінімальна заробітна плата.

Ця допомога надається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає з інвалідом.

З 1 грудня максимальний розмір цієї допомоги становить 1700 грн ( був 1624 грн)

Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію (бракує стажу):

 1. Громадяни, які досягли віку 63 роки та не мають права на пенсію відповідно до чинного законодавства, з жовтня цього року отримують допомогу у розмірі 1373 грн(було 949 грн).
 2. Державна соціальна допомога інвалідам з жовтня 2017 року для інвалідів І, ІІ і ІІІ груп, матерям – героїням становить 1452 грн (було 1312 грн).
 3. Державна соціальна допомога священнослужителям, церковнослужителям та особам, які не менше 10 років до введення в дію ЗУ «Про свободу совісті та релігійні організації» займали посади в релігійних організаціях, становить 1373грн.

Допомога за померлого годувальника

Вона виплачується тоді, коли дитина не отримує пенсію по втраті годувальника

 • на одну дитину – 1452 грн
 • на двох дітей – 1742,4 грн
 • на трьох дітей і більше – 2178 грн.

 

ПРО передачу легкових автомобілів визнаних гуманітарною допомогою, у власність особам з інвалідністю.

    Відповідно до п. 41 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999, після смерті інваліда, дитини-інваліда, автомобіль визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід, дитина-інваліда були забезпечені через органи соціального захисту населення, за бажанням членів їх сімей, спадкоємців передається їм у власність безоплатно за рішенням Міністерства соціальної політики України.

   Рішення про передачу у власність легкових автомобілів, що визнані гуманітарною допомогою приймається Мінсоцполітики на підставі клопотань департаменту та пакету документів поданих управлінням соціального захисту населення.

  Пакет документів до департаменту подається у двох екземплярах, а саме:

 • заяву члена сім’ї інваліда, якому буде здійснено переоформлення транспортного засобу;
 • копію паспорта та ідентифікаційного номера відповідної особи;
 • копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;
 • копії документів що підтверджують родинний зв’язок;
 • оригінал та копію довідки з місця реєстрації щодо проживання за однією адресою з користувачем транспортним засобом.

У разі наявності інших спадкоємців , які мають право на отримання спадщини від померлого інваліда, слід надати їх письмові заяви щодо відмови від автомобіля , що визнаний гуманітарною допомогою на користь члена сім’ї, якому передається транспортний засіб;

 • копію паспорта та ідентифікаційного номера особи, яка відмовилася від переоформлення автомобіля на користь іншого члена родини;
 • копії документів, що підтверджують їх родинний зв’язок.

По всіх питаннях звертатися за т 5-53-63, або каб. №6 вул. Шевченка 20.
Завідуюча сектором у справах інвалідів та ветеранів міського УСЗН  Кругова Валентина Василівна

Де можна учаснику АТО  отримати професію чи пройти перепідготовку.

На  виконання постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 179 « Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку) »  управління соціального захисту населення   Переяслав-Хмельницької міської ради запрошує  учасників  АТО  для ознайомлення із переліком навчальних закладів, що здійснюють   професійну  підготовку, перепідготовку з метою професійної адаптації учасників антитерористичної операції  за кошти держави.

Безкоштовно  ви можете навчатись  за різними   професіями та спеціальностями  наприклад:  адміністратор ( ДНЗ «Богуславський ЦПТО»); агент з організації туризму (державне  підприємство  «Інститут підготовки кадрів промисловості») ; аудитори та кваліфіковані бухгалтери «Бухгалтер-кадровик», Бухгалтер-експерт «ІС-Підприємство» (ПАТ «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна академія управління персоналом»); електрогазозварник, електрозварник ручного зварювання, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування ( ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький ЦПТО») та інші навчальні заклади області, водій автотранспортного засобу категорії «В. С. СЕ»   (Переяслав-Хмельницький міський спортивно-технічний клуб товариства сприяння обороні України) та  ряд інших спеціальностей.   Бюджетною програмою області  пропонується  великий вибір  спеціальностей та  професій  у навчальних закладах області  та міста. 

Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні  соціального захисту населення Переяслав – Хмельницької міської ради за адресою:

 м.  Переяслав – Хмельницький,    вул.  Шевченка,    буд.  20,     кабінет № 6

 (тел. 5-53-63 ).

Ольга Мусієнко , начальник  відділу з питань охорони праці  УСЗН

Новий порядок оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

З 1 січня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Нею затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Цим Порядком визначено новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Безоплатне забезпечення путівками проводитиметься шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку в розмірах, встановлених постановою Кабінетом Міністрів України № 1029 від 28 грудня 2016 року, а саме

осіб, віднесених до категорії 1, — 5 250 гривень;

осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — 17 390 гривень;

дітей, яким установлена інвалідність, пов’язана з Чорнобильською катастрофою, — 10 840 гривень.

Порядком передбачено укладання тристоронньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому постраждалі мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу. За бажанням, вони можуть здійснювати доплату за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

Облік постраждалих осіб для забезпечення санаторно-курортним лікуванням проводить відділ у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС управління соціального захисту населення на підставі поданих документів:

– заява відповідного зразка, медична довідка форми 070/о, копія посвідчення, копія паспорта.

Відповідно до вказаного Порядку для забезпечення  санаторно-курортним лікуванням у наступному році, постраждала особа  повинна подати вказані  документи до 15 жовтня поточного року.

З 01.01.2018 вводиться в дію норма щодо отримання постраждалими громадянами компенсації замість санаторно-курортної путівки, тобто, особа матиме право самостійно обирати чи отримувати послуги із санаторно-курортного лікування чи отримувати компенсацію.

Для виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, подаються документи:

1) громадянином, віднесеним до категорії 1:

довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

копію паспорта.

По питанню санаторно-курортного лікування звертатися в управління соціального захисту населення за адресою вул.Шевченка,20, кабінет № 4 та за тел.5-53-63
Тетяна Овсієнко –  начальник відділу у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи управління соціального захисту населення

 

Перелік реабілітаційних установ для надання послуг з психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції

Назва реабілітаційної установи Місце надання послуги Контактна особа Телефон контактної особи Електронна адреса
1.      ДП “Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» ЗАТ “Укрпрофоздоровниця» с. Березівське, Дергачівський р-н, Харківська обл., 62363

 

Аксьонова Вікторія Вікторівна (067) 708-92-65

(057) 700-33-16

berminvodysanatory@ukr.net
2.      Товариство з обмеженою відповідальністю “Дитячий оздоровчий заклад  санаторного типу “Подільський Артек” вул. Лісова,1, с. Заозерне, Тульчинський р-н, Вінницька

обл., 23664

Дідур

Євген Анатолійович

(098) 803-46-63 podolartek@meta.ua
3.      Товариство з обмеженою відповідальністю “Коло друзів” вул. Смоленська, 31-33, м. Київ

 

Барській

Віталій Леонідович

067 321 34 59 kolo_dryziv@ukr.net
4.      Товариство з обмеженою відповідальністю “Хирів-Рент-Інвест” вул. Добромильська,5, оф.1, м. Хирів, Львівська обл., 82060 Мельник Вікторія Олександрівна (073) 015 02 06

(093) 386 06 07

(044) 569 30 36

book6@rhg.com.ua, onlinesales@rhg.com.ua
5.      Товариство з обмеженою відповідальністю “Укрреабілітація” ул. Радянська, буд. 4, с. Капітанівка, Києво-Святошинский р-н, Київська обл.

 

Ясько 

Леся Володимирівна

(067) 352-64-14

(050) 474-90-44

ukrreab@gmail.com
6.      Товариство з обмеженою відповідальністю «Міжрегіональний реабілітаційний центр» вул. Чорноморська, 16, смт Сергіївка, м.Б.-Дністровський, Одеська обл., 67780

 

Васильєва

Олена Олександрівна

(068) 807-78-75

 

irrcllc@gmail.com
7.      ТОВ «Санаторій «Курорт Орлівщини»

 

с. Орлівщина, Новомосковського району,

Дніпропетровська область, 51215

Пономаренко Альона

Іванівна

(067) 633-66-15 sekretar_dpsn@i.ua
8.      ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт» вул. Гагаріна, 1а, смт. Сергіївка, м. Білгород-Дністровський, Одеська обл., 67780 Козлова

Ольга

Василівна

(050) 495-30-02 orizont-pks@ukr.net 
Подолько

Тетяна Миколаївна

(050) 495-30-22 orizont12@ukr.net 
9.      Товариство з обмеженою відповідальністю Санаторій «Карпатські зорі» Центр реабілітації та оздоровлення вул. Курортна, 3, м. Модричі, Дрогобицький р-н, Львівська обл., 82186

 

Конєвич

Ольга Володимирівна

(097) 436-89-71

(03244)37442

karzori@gmail.com
10.   Міжгосподарський санаторій «Токарі» вул. Санаторна, 96, с. Токарі, м. Лебедин,

Сумська обл., 42206

Грушко

Оксана Анатоліївна

( реєстратура)

(050) 300-12-81 stokari@yandex.ua

stokari@ukr.net

Коротка Галина Валентинівна

(бухгалтерія)

(050)300-23-38
11.   Комунальний заклад «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради вул. Деражненська, 39, Рівненський р-н, Рівненська

обл.,

Бурачик

Андрій

Іванович

Гладко

Надія

Федосіївна

(0362) 27-04-10

(097) 834 90 60

ogiv@ukr.net

 

12.   Товариство з обмеженою відповідальністю «Інститут прикладної кріології» вул. Терехівська, 4, м. Харків, 61093 Уваров

Сергій

Олегович

(050) 300-31-89 ipk.2012@ukr.net
13.   Громадська організація «Історії життя» вул. Луцького,28, м Львів, 79039 Михайлів

Світлана

Вікторівна

(063) 765-33-24 svitlo1504@gmail.com
14.Державне підприємство “Лікувально-реабілітаційний центр для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ім. В. Т. Гуца” Київська область,

Києво-Святошинський район,

с. Капітанівка, вул. Радянська 4

Смолярчук Валентина Миколаївна

Бойко Людмила Олександрівна

(044) 424-66-35

(044) 422-91-80

Irc_goutsa@ukr.net
15. ПП “Курорти Приазов’я” санаторій “Нафтохімік України” м. Бердянськ, вул. Макарова, 71 Шевченко Олександр Романович (099) 669-48-76 kurort@berdyansk.biz

 

За додатковою інформацією звертатися:   каб. № 6, тел.5-53-63 головний спеціаліст сектору у справах інвалідів та   ветеранів Лукавенко Дана Василівна

 

Урядом удосконалено порядок надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів

Постановою Кабінету Міністрів України  №1045 від 28 грудня 2016 року затверджений Порядок використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам(курсантам) вищих навчальних закладів.

Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати соціальних стипендій студентам(курсантам) вищих навчальних закладів, які навчаються за денною формою за державним замовленням.

З 1 січня 2017 р. вищі навчальні заклади призначають соціальні стипендії студентам (курсантам), які навчаються у таких закладах, відповідно до Порядку.

Право на соціальні стипендії мають студенти (курсанти), які не отримують академічних стипендій, не перебувають на державному утриманні (крім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів (курсантів) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків) та не перебувають в академічній відпустці, із числа:

1) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів (курсантів) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, згідно із статтею 62 Закону України «Про вищу освіту»;

2) осіб, які мають право на отримання соціальної стипендії відповідно до статей 20—22 і 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

3) шахтарів, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки відповідно до статті 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»;

4) осіб, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи, відповідно до статті 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» — протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти;

5) осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та їх дітей (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту»;

6) дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту»;

7) дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту (до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту»;

8) дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту».

Для оформлення і отримання соціальної стипендії студенти (курсанти) звертаються до вищого навчального закладу за місцем їх навчання та подають документи ( визначені Порядком), які вищі навчальні заклади надаватимуть  управлінню соціального захисту для включення інформації до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги , а саме на одержання соціальної стипендії.

Соціальна стипендія призначається на весь період навчання починаючи з місяця звернення за її наданням та виплачується щомісяця в такому розмірі:

студентам (курсантам) вищих навчальних закладів I—II рівня акредитації, які мають право на призначення соціальних стипендій, –
750 гривень;

студентам (курсантам) вищих навчальних закладів III—IV рівня акредитації, які мають право на призначення соціальних стипендій, –
1000 гривень;

студентам (курсантам) вищих навчальних закладів I—IV рівня акредитації з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів (курсантів) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, – 2 000 гривень.

У разі коли строк закінчення навчання студента (курсанта), який отримує соціальну стипендію, настає до закінчення місяця або коли він вибуває з навчального закладу до закінчення строку навчання, йому виплачується стипендія у повному обсязі за останній місяць навчання.

У період тимчасової непрацездатності, підтвердженої довідкою закладу охорони здоров’я, студенту (курсанту) виплачується стипендія у призначеному розмірі.

Забезпечення перерахування коштів вищим навчальним закладам для виплати соціальних стипендій покладається на органи соціального захисту населення.

Для уточнення звертайтесь за телефоном 5-56-77.
Рева Віта,начальник відділу персоніфікованого обліку осібУСЗН Переяслав-Хм. міської ради

Затверджено
рішенням сесії міської ради
від 29 листопада 2016 року
№48-25/2-VII

П О Л О Ж Е Н Н Я
про управління соціального захисту населення
Переяслав-Хмельницької міської ради

1.Загальні положення
1.1. Управління соціального захисту населення Переяслав-Хмельницької міської ради (далі – управління) є структурним підрозділом міської ради.
1.2. Управління утворюється міською радою, входить до її складу і в межах міста забезпечує виконання покладених на нього завдань.
1.3.Управління підпорядковане міській раді, міському голові, а також підзвітне і підконтрольне Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації.
Управління є бюджетною, неприбутковою організацією.
1.3.1 Забороняється розподіл отриманих доходів(прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників управління соціального захисту населення (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
1.3.2 В разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення), її активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету;
1.3.3 Доходи (прибутки) управління використовуються виключно для фінансування видатків на утримання управління, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами.
1.4. Управління забезпечує виконання повноважень, встановлених законодавством України у сфері соціального захисту працюючого населення, у тому числі працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці; соціальної підримки та надання соціальних послуг особам похилого віку, інвалідам, сім”ям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, малозабезпеченим та іншим соціально вразливим верствам населення; захисту прав та реалізації соціальних гарантій, визначених законодавством України для окремих категорій населення, у тому числі ветеранів війни та праці, жертв політичних репресій та нацистських переслідувань, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
1.5. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики (далі – Мінсоцполітики), розпорядженнями голови Київської обласної державної адміністрації, рішеннями Київської обласної ради, розпорядженнями міського голови, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, наказами департаменту соціального захисту населення Київської обласної держадміністрації, а також Положенням про управління соціального захисту населення Переяслав-Хмельницької міської ради (далі-Положення).

 1. Завдання управління.
  2.1. Основним завданням управління є забезпечення реалізації державної соціальної політики в місті Переяславі-Хмельницькому у сфері соціального захисту населення, що включає:
  2.1.1. забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці; соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, та тих, що підлягають звільненню із Збройних Сил України та інших військових формувань; організацію ефективного співробітництва органів місцевого самоврядування з профспілками та їх об’єднаннями, організаціями роботодавців та їх об’єднаннями;
  2.1.2. забезпечення реалізації державної політики у сфері соціальної підтримки населення, у тому числі малозабезпечених сімей, ветеранів, інвалідів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи інших категорій осіб, які згідно із законодавством України мають право на пільги та надання житлових субсидій населенню, забезпечення обліку осіб, що мають право на пільги згідно із законодавством України;
  2.1.3. організацію на території міста соцального обслуговування населення, здійснення соціальної роботи та надання соціальних послуг шляхом розвитку спеціалізованих закладів, установ та служб; залучення недержавних організацій, які надають соціальні послуги;
  2.1.4 здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України; проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи;
  2.1.5 забезпечення сприяння:

– реалізації державної політики зайнятості на території міста, повній, продуктивній, вільно обраній зайнятості, зниження рівня безробіття;
– громадським та іншим організаціям у проведенні ними роботи з питань соціального захисту інвалідів, осіб похилого віку та інших вразливих категорій населення.
3.Функції управління
3.1. Управління відповідно до визначених повноважень виконує такі функції:
3.1.1.організовує виконання Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики, доручень і розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації, наказів департаменту соціального захисту населення Київської обласної держадміністрації, рішень міської ради, розпоряджень та доручень міського голови, здійснює контроль за їх реалізацією;
3.1.2.забезпечує у межах своїх повноважень захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб;
3.1.3.здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами та організаціями правил, норм, стандартів у межах визначених повноважень;
3.1.4.бере участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально- економічного розвитку міста;
3.1.5.вносить пропозиції щодо проекту міського бюджету;
3.1.6.забезпечує ефективне і цільове використання відповідних бюджетних коштів;
3.1.7.розробляє проекти рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови з питань соціального захисту населення;
3.1.8.бере участь у підготовці звітів міського голови;
3.1.9.забезпечує здійснення заходів щодо запобігання і протидії корупції;
3.1.10.розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян;
3.1.11.опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів міської ради;
3.1.12.забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої є управління;
3.1.13.постійно інформує населення про стан здійснення визначених законом повноважень;
3.1.14.забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;
3.1.15.організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів;
3.1.16.забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;
3.1.17.бере участь у вирішенні відповідно до законодавства колективних трудових спорів (конфліктів);
3.1.18.забезпечує захист персональних даних;
3.1.19.готує та подає в установленому порядку аналітичні матеріали і статистичну звітність з питань, що належать до його компетенції, Департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації та міському голові;
3.1.20.залучає громадські та благодійні організації до виконання соціальних програм і здійснення відповідних заходів;
3.1.21.здійснює нагляд за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України; проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи;
3.1.22 співпрацює зі службою у справах дітей та сім”ї міської ради щодо забезпечення реалізації завдань і повноважень, що входять до їхньої компетенції.
3.2. У сфері соціально-трудових відносин, оплати праці та зайнятості населення:
3.2.1.забезпечує співробітництво органів місцевого самоврядування з профспілками та їх об’єднаннями, організаціями роботодавців та їх об’єднаннями;
3.2.2.здійснює повідомну реєстрацію колективних договорів, їх перевірку на відповідність чинному законодавству та забезпечує зберігання копій;
3.2.3. здійснює моніторинг показників заробітної плати та своєчасності її виплати працівникам підприємств, установ, організацій всіх форм власності, а також фізичних осіб – підприємців;
3.2.4.бере участь у розробленні та реалізації програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на підприємствах, установах, організаціях міста;
3.2.5.розробляє міську програму зайнятості населення, координує роботу із здійснення заходів, передбачених програмою зайнятості населення, бере участь у реалізації інших заходів щодо поліпшення ситуації на ринку праці;
3.2.6. сприяє ефективному використанню трудових ресурсів, раціональній, продуктивній і вільно обраній зайнятості, підвищенню конкурентоспроможності робочої сили, продуктивності праці;
3.2.7. забезпечує діяльність комісії у справах альтернативної (невійськової служби);
3.2.8. забезпечує реалізацію заходів державних програм соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, та тих, які підлягають звільненню у зв”язку з реформуванням Збройних Сил України та інших військових формувань.
3.3. З питань реалізації заходів соціальної підтримки населення:
3.3.1.організовує в межах своєї компетенції роботу щодо надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива; пільг з оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку, пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу та пільгового проїзду окремим категоріям громадян, інших пільг, передбачених законодавством України; компенсації особам, які згідно із Гірничим законом України мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках, що мають централізоване опалення, тощо;
3.3.2.здійснює призначення та виплату:
-державної допомоги сім’ям з дітьми; державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію та інвалідам; тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме; допомоги особі, яка здійснює догляд за психічно-хворою особою – інвалідом 1 чи 2 групи; одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам; державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд; щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом I групи, а також за престарілим, який досяг 80-річного віку; одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання “Мати-героїня”; виплати згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; компенсаційних виплат фізичним особам, які надають соціальні послуги, матеріальної допомоги з місцевого та обласного бюджету, а також інших видів соціальної допомоги відповідно до законодавства України.
Здійснює виплату матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби».
Здійснює виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідам I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов;
3.3.3. бере участь у роботі дорадчих органів утворених міською радою та виконавчим комітетом з питань соціального захисту населення;
3.3.4.проводить електронні звірки інформації від організацій-надавачів послуг щодо витрат, пов’язаних з наданням пільг окремим категоріям громадян, з відомостями, що містяться в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги;
3.3.5.здійснює розрахунки з організаціями-надавачами послуг за надані пільги окремим категоріям громадян та призначені житлові субсидії населенню;
3.3.6.здійснює контроль відповідно до чинного законодавства за цільовим використанням коштів, спрямованих на надання державних соціальних допомог та інших видів соціальної підтримки, передбачених законодавством України;
3.3.7. здійснює організаційно-методичне керівництво роботою головного державного соціального інспектора та державних соціальних інспекторів;
3.3.8 здійснює видачу довідок тимчасово переміщеним особам, веде їх облік,
здійснює їм соціальні виплати, проводить перевірку достовірності інформації
про їх фактичне місце проживання/перебування;
3.3.9 проводить перевірку достовірності інформації, що надходить від Мінфіну
України відносно фізичних осіб, які отримують соціальні виплати, пільги,
субсидії, пенсії, заробітну плату та інші виплати, що здійснюються за
рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду
та Фондів соціального страхування, що надходить від Мінфіну України відносно фізичних осіб, які отримують соціальні виплати, пільги, субсидії, пенсії, заробітну плату та інші виплати, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих б3.4. У сфері реалізації державних соціальних гарантій окремим категоріям громадян:
3.4.1.здійснює координаційно-методичні функції, моніторинг та контроль у межах своєї компетенції за наданням установлених законодавством України пільг та здійсненням заходів щодо соціального захисту інвалідів війни та праці, одиноких непрацездатних громадян, жертв політичних репресій, сімей загиблих військовослужбовців та інших категорій громадян, координує роботу підприємств, установ та організацій з цих питань;
3.4.2.організовує та координує роботу, пов”язану з визначенням статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інвалідів війни та осіб, на яких поширюється чинність Законів України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про жертви нацистських переслідувань”;
3.4.3. забезпечує організацію, контроль та методичне керівництво щодо санаторно-курортного лікування інвалідів, ветеранів війни та праці, учасників бойових дій, жертв нацистських переслідувань, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також виплати
грошових компенсацій замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян.
Організовує закупівлю санаторно-курортних путівок на оздоровлення інвалідів загального захворювання, інвалідів з дитинства та учасників АТО.
3.4.4.організовує роботу комісії з розгляду питань, пов”язаних з наданням статусу учасника війни;
3.4.5.забезпечує організацію виплати разової грошової допомоги до 5 травня відповідно до Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”, а також виплати винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”;
3.4.6. аналізує та надає пропозиції щодо кандидатур зі встановлення довічних стипендій учасникам бойових дій та особам, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність;стан виконання комплексних програм, здійснення заходів соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, надання встановлених законодавством пільг України соціально незахищеним громадянам та подає міському голові пропозиції з цих питань;
3.4.7 забезпечує виплату довічних державних стипендій учасникам бойових дій, особам, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
3.4.8 забезпечує організацію роботи щодо соціальної та професійної адаптації учасників АТО, їх психологічної реабілітації.
3.5. У сфері соціального обслуговування, здійснення соціальної роботи та надання соціальних послуг населенню:
3.5.1.вивчає потребу міста у соціальних послугах, готує та подає пропозиції міській раді щодо організації надання соціальних послуг відповідно до потреби, створення установ, закладів та служб соціального захисту населення та здійснення соціального замовлення на надання необхідних соціальних послуг недержавними організаціями;
3.5.2.контролює та вирішує питання щодо влаштування людей похилого віку, інвалідів, дітей-інвалідів до інтернатних установ системи соціального захисту населення;
3.5.3. сприяє впровадженню нових соціальних послуг, у тому числі платних, відповідно до законодавства України;
3.5.4.спрямовує та координує діяльність міського Центру соціального захисту пенсіонерів та інвалідів;
3.5.5.подає пропозиції міській раді щодо створення спеціалізованих закладів та служб соціального спрямування;
3.5.6.подає пропозиції міській раді під час формування проекту міського бюджету щодо передбачення коштів у складі видатків на фінансування місцевих програм соціального захисту та соціального забезпечення;
3.5.7.забезпечує призначення та виплату компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги;
3.5.8.бере участь у плануванні бюджетних капітальних вкладень на будівництво установ і закладів соціального захисту населення;
3.5.9.співпрацює з недержавними організаціями, службами та закладами, які надають соціальні послуги пенсіонерам, інвалідам, сім’ям з дітьми, сім’ям/особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, іншим соціально вразливим громадянам;

3.5.10.сприяє волонтерським організаціям та окремим волонтерам у наданні допомоги соціально незахищеним громадянам;
3.5.11.у межах своєї компетенції сприяє в наданні благодійної (гуманітарної) допомоги соціально незахищеним громадянам та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;
3.5.12. подає в установленому порядку пропозиції щодо встановлення
піклування над повнолітніми дієздатними особами, які за станом здоров’я
потребують догляду. Веде справи щодо опіки та піклування над
повнолітніми недієздатними особами та особами, дієздатність яких
обмежена в межах його компетенції;
3.5.13.сприяє соціальному захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі;
3.5.14.сприяє підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації працівників установ і закладів системи соціального захисту населення.
3.6. У сфері соціальної інтеграції інвалідів:
3.6.1.сприяє розвитку реабілітаційних установ для дітей-інвалідів. Подає пропозиції міській раді щодо потреби у реабілітаційних установах, а також організації надання реабілітаційних послуг шляхом залучення недержавних організацій;
3.6.2. направляє інвалідів та дітей-інвалідів до реабілітаційних установ;
3.6.3. організовує роботу із забезпечення інвалідів транспортними засобами;
3.6.4. здійснює облік інвалідів, дітей-інвалідів на забезпечення автомобілями відповідно до законодавства України, в тому числі безоплатне та пільгове;
3.6.5. здійснює виплату грошових компенсацій, передбачених законодавством України;
3.6.6. визначає потребу у забезпеченні інвалідів та окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, автомобілями, санаторно-курортним лікуванням, у здійсненні компенсаційних виплат, передбачених законодавством України та направляє узагальнену інформацію Департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації;
3.6.7. інформує міськрайонний центр зайнятості та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про інвалідів, які виявили бажання працювати;
3.6.8.сприяє у створенні безперешкодного середовища для маломобільних категорій населення;
3.6.9.забезпечує ведення єдиної інформаційно-аналітичної системи соціального захисту населення (ІАССЗН), Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП); централізованого банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ), інших інформаційних систем та реєстрів, визначених Мінсоцполітики, підтримує єдине інформаційне і телекомунікаційне середовище у складі інформаційної інфраструктури Мінсоцполітики та власний сегмент локальної мережі;
3.6.10.інформує населення з питань, що належать до його компетенції, роз’яснює громадянам положення нормативно-правових актів з питань, що належать до його компетенції, у тому числі через засоби масової інформації;
3.6.11.забезпечує в межах своїх повноважень реалізацію міжнародних проектів із соціальних питань.
4. Виконує функції головного розпорядника бюджетних коштів, щодо виконання програм соціального спрямування.
5. Здійснює інші передбачені чинним законодавством України повноваження.
6. Управління для здійснення повноважень та виконання завдань, що визначені, має право:
6.1. одержувати в установленому законодавством порядку від інших структурних підрозділів міської ради, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
6.2. залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань спеціалістів, фахівців інших структурних підрозділів міської ради, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), представників громадських об’єднань (за згодою);
6.3. вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи міської ради, виконавчого комітету у сфері соціального захисту населення;
6.4. користуватись в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади, міської ради, системами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;
6.5. скликати в установленому порядку наради, проводити семінари та конференції з питань, що належать до компетенції управління.
7. Управління, в установленому законодавством порядку та у межах повноважень, взаємодіє з іншими структурними підрозділами міської ради, територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами та організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів.
8. Управління очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою в установленому законодавством порядку за погодженням з департаментом соціального захисту населення Київської облдержадміністрації.
9. Начальник управління:
9.1. здійснює керівництво управлінням, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці в управлінні;
9.2. подає міській раді на затвердження положення про управління;
9.3. затверджує положення про структурні підрозділи управління, посадові інструкції працівників управління та розподіляє обов’язки між ними;
9.4. планує роботу управління, вносить пропозиції щодо формування планів роботи міської ради, виконавчого комітету;
9.5. вживає заходів щодо удосконалення організації та підвищення ефективності роботи управління;
9.6. звітує перед міським головою про виконання покладених на управління завдань та затверджених планів роботи;
9.7. вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях міської ради, виконавчого комітету питань, що належать до компетенції управління, та розробляє проекти від

9.9.представляє інтереси управління у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами міської ради, виконавчого комітету, з департаментом соціального захисту населення Київської облдержадміністрації, підприємствами, установами та організаціями – за дорученням керівництва міської ради, виконавчого комітету;
9.10.видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням;
9.11. подає на затвердження міській раді проекти кошторису та штатного розпису управління в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;
9.12 розпоряджається коштами у межах затвердженого міською радою
кошторису управління;
9.13. здійснює добір кадрів;
9.14. організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб місцевого самоврядування управління;
9.15.приймає на роботу та звільненяє з роботи посадових осіб місцевого самоврядування у порядку, передбаченому законодавством України, працівників управління, які не є особами місцевого самоврядування у порядку, передбаченому законодавством про працю;
9.16.заохочує та притягує до дисциплінарної відповідальності працівників управління;
9.17. подає міському голові пропозиції щодо присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування;
9.18.проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень управління;
9.19.забезпечує дотримання працівниками управління правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;
9.20. здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством України.
10. Накази начальника управління, що суперечать Конституції та законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, Мінсоцполітики, можуть бути скасовані міським головою або департаментом соціального захисту населення Київської облдерадміністрації.
11. Начальник управління має заступника, який призначаються на посаду та звільняються з посади начальником управління за погодженням з міським головою на конкурсній основі.
12. Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників управління визначає міська рада у межах відповідних бюджетних призначень.
13. Штатний розпис та кошторис управління затверджує міська рада за пропозиціями начальника управління відповідно до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 №228 «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ».
14. Управління є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки.

 

Секретар міської ради                                                 П.П.Бочарін