Протидія домашньому насильству

Національною соціальною сервісною службою України протягом 2023
року розроблено інформаційні пам’ятки з питань запобігання та протидії
домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі, які
розміщено за наступними посиланнями:

Домашнє насильство (пам’ятка)

Дискримінація за ознакою статі

Торгівля людьми

Попередження від насильства

Євросоюз та МОМ  розробили правила безпеки для внутрішньо переміщених осіб

Європейський Союз спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ), Міністерство соціальної поліики України запустили всеукраїнську комунікаційну кампанію, присвячену безпеці внутрішньо переміщених осіб. Станом на кінець квітня таких було 7,7 мільйона. Очевидно, їхня кількість зростатиме.

Мета кампанії – привернути увагу людей до ймовірних ризиків,  пов’язаних  з переїздом з охоплених війною регіонів, пояснити основні правила безпеки під час пошуку житла, транспорту, роботи. Адже надзвичайна уразливість людей може призводити до різних форм шахрайства та експлуатації, і навіть до випадків торгівлі людьми.

У рамках кампанії розроблено низку інформаційних матеріалів, які допоможуть внутрішньо переміщеним особам уникати цих ризиків. Організатори закликають пам’ятати про 5 маркерів безпеки – правил, яких слід дотримуватися у різних ситуаціях.

Документи. Надавайте документи лише офіційним особам. Заздалегідь зробіть та збережіть копії найважливіших документів, у тому числі онлайн.

 Транспорт. Знайте, куди їдете, та повідомте про поїздку рідних чи друзів. Не сідайте в авто до незнайомих чи підозрілих людей. Вишліть рідним чи друзям номер транспортного засобу, яким пересуваєтеся.

Допомога. Приймайте допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру.

Спілкування. Не віддавайте нікому  мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Будьте обачними та обережними при спілкуванні з незнайомцями.

Зв’язок. Підтримуйте постійний зв’язок із рідними, друзями, колегами. Повідомляйте про будь-які зміни  свого маршруту, місця проживання чи роботи. Домовтеся з ними про кодове слово або фразу, які повідомлять, що ви в небезпеці.

Кампанія має також на меті спонукати внутрішньо переміщених осіб активніше користуватися гарячою лінією з консультування мігрантів 527. На неї можна зателефонувати анонімно та безкоштовно з мобільного телефону в Україні. Гаряча лінія працює щодня з 8:00 до 20:00.

Довідкова інформація

Протягом травня інформаційні матеріали кампанії у вигляді відеороликів, постерів та інфографіки буде розповсюджено в національних медіа, соціальних мережах, а також на носіях зовнішньої реклами.

Завантажити матеріали кампанії можна тут

Всю важливу інформацію про активності в межах комунікаційної кампанії буде зібрано на платформі сайту TSN.ua. Стежте також за соцмережами за хештегами #StandWithUkraine, #stoptrafficking та #527передусім.

 

Відбулася робоча зустріч з питань взаємодії між суб’єктами по наданню допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства

24 червня в Переяслав-Хмельницькому бюро правової допомоги відбулася робоча зустріч начальника відділу бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олександра Задорожнього з фахівцем із соціальної роботи
 Переяслав-Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Майєю Погребною. Вони обговорили питання налагодження ефективної роботи суб’єктів взаємодії у наданні допомоги постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, розробили проект Угоди про співпрацю між МЦСССДМ та бюро правової допомоги у цьому напрямку роботи, а також висловили необхідність про продовження зустрічей усіх зацікавлених сторін в форматі круглих столів, семінарів, тренінгів тощо. Адже саме на таких заходах налагоджується ефективна взаємодія усіх структур та установ. Статистика випадків домашнього насильства, на жаль, не зменшується, і в кожному випадку це людські долі. Отож, головним у спільній роботі є системтичне інформування населення про проблему, про механізми захисту та види допомоги.

Інформація Переяслав-Хмельницького МЦСССДМ

 

Продовжується співпраця Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

та бюро правової допомоги

 
 

25 червня в Переяслав-Хмельницькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулося засідання «круглого столу» з питань проведення Всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство».

Кампанія є ініціативою уряду, і спрямована на те, щоб українські діти стали більш захищеними, а батьки – відповідальними, адже їх обов’язок дбати про дитину та забезпечувати її всебічний розвиток. На ці та інші питання відповів головний спеціаліст відділу «Переяслав-Хмельницького бюро правової допомоги» Броварського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олексій Кучеренко. Отож, присутнім роз’яснено порядок отримання податкової знижки на навчання дитини, розмір та порядок отримання допомоги батькам, які доглядають за важкохворою дитиною, про права дитини на аліменти, а також нові правила виїзду дитини за кордон.

Також під час заходу було обговорено значимість системи безоплатної правової допомоги, розширення доступу населення до її отримання та можливість реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу за місцем проживання. Зазначено, що право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, що перебувають під юрисдикцією України, а на безоплатну вторинну правову допомогу ‒ найбільш вразливі категорії громадян, у тому числі ВПО, діти та жертви домашнього насильства.  

У роботі «круглого столу» також взяли участь директор
 Переяслав-Хмельницького МЦСССДМ Людмила Борисюк та фахівці із соціальної роботи Владислава Рашева та Майя Погребна.

 На завершення в МЦСССДМ були залишені інформаційні матеріали на відповідну правову тематику для подальшого розповсюдження серед клієнтів та відвідувачів установи.

 

Інформація Переяслав-Хмельницького МЦСССДМ