Державна соціальна допомога

Кабмін затвердив порядок призначення і виплати допомоги тим, хто не має права на пенсію

Кабінет Міністрів України затвердив порядок призначення та виплати тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не отримала права на пенсійну виплату.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 27 грудня 2017 року.

Порядок передбачає, що допомога призначається тим, хто має не менше 15 років страхового стажу, але не достатньо для призначення пенсії.

Допомога призначається з 1 січня 2018 року до 31 грудня 2020 року управліннями соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій (виконавчих органів місцевих рад) терміном на 6 місяців і перераховується кожні 6 місяців з урахуванням матеріального становища і середньомісячного загального доходу сім’ї та виплачується до досягнення особою віку, що дає права на пенсію.

При цьому допомога не призначається, якщо особа працює, має не зазначені в декларації джерела доходу (за результатами обстеження матеріально-побутових умов) середньомісячний дохід сім’ї у розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців перевищує 100% прожиткового мінімуму для тих, хто втратив працездатність, а також, якщо громадянин отримує пенсію або допомогу для осіб з інвалідністю; він або члени його сім’ї здійснили за минулі 12 місяців покупку на суму понад 50 тис. грн.

Крім того, допомога не призначається, якщо у власності у сім’ї є друга квартира або автомобіль.

Водночас за рішенням комісії допомога все ж може призначатися, якщо в складі сім’ї є людина з інвалідністю.

Розмір тимчасової допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для тих, що втратили працездатність, та середньомісячним доходом сім’ї в розрахунку на одну людину.

Управління соціального захисту населення Переяслав-Хмельницької міської ради

 

Розмір соціальної допомоги у 2018 році