Державна соціальна допомога

Кабмін затвердив порядок призначення і виплати допомоги тим, хто не має права на пенсію

Кабінет Міністрів України затвердив порядок призначення та виплати тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не отримала права на пенсійну виплату.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 27 грудня 2017 року.

Порядок передбачає, що допомога призначається тим, хто має не менше 15 років страхового стажу, але не достатньо для призначення пенсії.

Допомога призначається з 1 січня 2018 року до 31 грудня 2020 року управліннями соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій (виконавчих органів місцевих рад) терміном на 6 місяців і перераховується кожні 6 місяців з урахуванням матеріального становища і середньомісячного загального доходу сім’ї та виплачується до досягнення особою віку, що дає права на пенсію.

При цьому допомога не призначається, якщо особа працює, має не зазначені в декларації джерела доходу (за результатами обстеження матеріально-побутових умов) середньомісячний дохід сім’ї у розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців перевищує 100% прожиткового мінімуму для тих, хто втратив працездатність, а також, якщо громадянин отримує пенсію або допомогу для осіб з інвалідністю; він або члени його сім’ї здійснили за минулі 12 місяців покупку на суму понад 50 тис. грн.

Крім того, допомога не призначається, якщо у власності у сім’ї є друга квартира або автомобіль.

Водночас за рішенням комісії допомога все ж може призначатися, якщо в складі сім’ї є людина з інвалідністю.

Розмір тимчасової допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для тих, що втратили працездатність, та середньомісячним доходом сім’ї в розрахунку на одну людину.

Управління соціального захисту населення Переяслав-Хмельницької міської ради

Уряд удосконалив порядок призначення допомоги одиноким матерям та дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Уряд удосконалив порядок призначення допомоги одиноким матерям та  дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. Відповідну постанову Кабінет Міністрів України ухвалив 25 грудня.

Документ прийнято з метою приведення у відповідність до норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України порядків призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, та забезпечення своєчасної виплати одержувачам. Зазначений закон, схвалений Верховною Радою України 24 грудня 2015 року, набуває чинності з 1 січня 2016 року.

Допомога на дітей одиноким матерям (батькам) надаватиметься у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї.

Тимчасова допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, становитиме різницю між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Уряд установив, що для громадян, які звернуться у період січня-березня 2016 року за наданням допомоги одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину за новими умовами, зазначені допомоги призначаються з 1 січня 2016 року.

Крім того, постановою передбачається налагодження обміну інформацією між структурними підрозділами соціального захисту населення та підрозділами ДФС, Пенсійним фондом тощо при призначенні допомог, які надаються із врахуванням доходу сім’ї.

Прийняття запропонованих змін дозволить покращити соціальний захист дітей, які виховуються одинокими матерями та у яких один з батьків ухиляється від сплати аліментів.

 

Про всення змін до Закону України “Про психіатрічну допомогу”

Департамент інформує, що 06.12.2016 року Верховною Радою України прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, яким вносяться зміни до низки Законів України, зокрема до статті 5 Закону України “Про психіатрічну допомогу” в частині надання грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним.

Змінами передбачено, що з 01.01.2017 року розмір зазначеної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сімї та середньомісячним сукупним доходом сімї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць.

Разом з тим повідомляємо, що виплата грошової допомоги за січень відбуватиметься без урахування зазначених змін, оскільки на момент друку виплатних відомостей зміни до законодавства не набрали чинності.

З урахуванням цього, при розрахунку допомоги за лютий 2017 року буде зроблено  перерахунок допомоги за січень 2017 року з урахуванням надміру виплачених коштів.

Розміри державної допомоги у 2017 році