Муніципальні ініціативи

Тренінг для ОСББ в рамках Проекту ЄС/ПРООН “HOUSES” «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень»

8 квітня 2019 року в залі засідань Переяслав-Хмельницької міської ради відбувся тренінг по Проекту ЄС/ПРООН HOUSES, який провела Сівілія Черман – регіональний координатор ПРООН: “HOUSES” від ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень»

До участі у заході були запрошені члени ОСББ та ініціативні групи.

Обговорювались питання створення нових ОСББ, підтримка вже створених ОСББ, проведення енергоаудиту , хто може брати участь у Програмі та ряд інших актуальних питань пов’язаних з функціонуванням та діяльністю ОСББ.

 

Оголошено конкурс на проведення Повного енергетичного аудиту Переяслав-Хмельницької ЗОШ №3!

         Переяслав-Хмельницькою міською радою особлива увага приділяється напрямку енергоефективності, енергозбереження та зменшення витрат на енергоносії.

          У зв`язку з цим, виконавчий комітет Переяслав-Хмельницької міської ради оголошує конкурс на виконаця робіт повного енергоаудиту Переяслав  – Хмельницької ЗОШ № 3. Конкурс буде організовано в рамках Механізму Підтримки послуг з енергоефективності для громадських будівель проекту «Енергоефективність у громадах ІІ», який реалізується компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Для участі в конкурсі та підготовки цінової пропозиції учасникам конкурсу необхідно ознайомитись з Технічними вимогами та умовами конкурсу, які знаходяться нижче (рішення про оголошення конкурсу на проведення повного енергетичного аудиту Переяслав-Хмельницької ЗОШ №3).

Заявки приймаються на електронну пошту economist.i.m@ukr.net (копія на n_ustich@ukr.net та vidocvit@ukr.net) до 06 березня 2019 року. Очікувана дата оголошення переможців 12 березня. Додаткова інформація про проведення конкурсу надається відділом економіки та зовнішніх зв’язків управління економіки виконкому Переяслав – Хмельницької міської ради (067) 5-38-04.

Рішення про проведення конкурсу на виконання повного енергетичного аудиту Переяслав-Хмельницької ЗОШ №3

 

Переяслав-Хмельницький за участь в проекті “Енергоефективність у громадах – ІІ” отримав валізку енергоменеджера

Із 4 по 6 грудня у Чернівцях відбувалася дводенна річна конференція проекту “Енергоефективність у громадах – ІІ”, який впроваджується GIZ за дорученням німецького уряду.

На конференції були присутні представники 25 міст-учасників проекту та запрошені учасники від інших міст, організацій та інституцій. Участь в заході взяли і міський голова м. Переяслава-Хмельницького Тарас Костін, його заступник Наталія Устич та енергоменеджер Ірина Мацаєнко.

Із вітальними словами до присутніх звернулися секретар Чернівецької міської ради Василь Продан, директор проекту Ґреґор Брьомлінґ, координатор сектору енергоефективності GIZ в Україні Джордж Крістодореску та координатор проекту від Асоціації “Енергоефективні міста України” Андрій Кирчів.

Василь Продан: “Місто Чернівці має тривалий досвід співпраці з Німеччиною, зокрема в рамках проектів, що впроваджуються Німецьким Товариством Міжнародного Співробітництва (GIZ). Спершу міська громада долучилася до діяльності проекту «Енергоефективність у будівлях», а згодом продовжила співробітництво в рамках проекту «Енергоефективність у громадах», очоливши унікальний міжрегіональний консорціум, так як до нього увійшли міста з трьох областей України (м. Чернівці – лідер консорціуму у партнерстві з м. Кам’янець-Подільський та м. Коломия). І зараз Чернівці серед п’яти українських міст є містом-ментором в рамках реалізації проекту “Енергоефективність в громадах-ІІ”.

Старший координатор проекту Володимир Перегудов представив проміжні результати його впровадження.

Також під час конференції представникам міст-учасників проекту “Енергоефективність у громадах – ІІ” було вручено цінні і вельми практичні подарунки – валізки із набором приладів для щоденних потреб у роботі енергоменеджера. Таку диво-валізку отримав і Переяслав-Хмельницький.

На заході представники проекту підвели підсумки діяльності за 2018 рік, а міста-партнери поділилися своїми досягненнями на шляху впровадження системи муніципального енергетичного менеджменту, а також розказали про виклики, з якими вони зіткнулися.      

Особливістю даної конференції стала сесія «метч-мейкінгу» між містами та компаніями, що надають послуги у сфері енергоефективності. Протягом 2-х годин представники обох сторін детально обговорили потреби міст у сфері енергоефективності, можливі шляхи та умови залучення компаній до співпраці в цьому напрямку. Окрім цього, представники проекту разом із містами провели планування подальшого співробітництва з огляду на існуючі потреби партнерів.

На завершення учасники конференції відвідали енергоефективні об’єкти міста Чернівці.

Даний захід – це чудова нагода для фахівців з різних міст України не тільки ознайомитися з поточним станом справ у містах-партнерах, а й обговорити виклики, що постають у процесі розробки і впровадження системи муніципального енергоменеджменту, а також обмінятися досвідом і власним баченням перспектив та планів щодо подальшої співпраці в рамках проекту задля сприяння сталого енергетичного розвитку громад міст-партнерів.

 

Залучення інвестицій в енергетику міста – це можливо!

 6 червня 2018 року в торгово-промисловій палаті України відбулася конференція з фінансування заходів з енергоефективності міст та територіальних громад. Перший заступник міського голови Карнаух Григорій Миколайович та головний спеціаліст відділу економіки та зовнішніх зв’язків управління економіки виконкому міської ради Ірина Миколаївна Мацаєнко були представниками від міста Переяслав – Хмельницький.

         Учасники конференції дізналися із перших вуст як і де отримати кошти для побудови енергоефективного міста та громади. Свої доповіді на заході представлять 10 спікерів (представники фінансових донорів, грантодавців, інвестиційних компаній, венчурних фондів та міжнародних і вітчизняних банків), які розказали про механізм отримання фінансування проектів з енергоефективності та альтернативної енергетики, грантову і технічну підтримку здійснення таких проектів. Також, під час воркшопу була можливість поспілкуватися з учасниками Invest Energy Day: познайомитися, задати нагальні питання, налагодити співпрацю.

         Даний захід – це нагода поспілкуватися з представниками міст, які вже мають досвід по залученню коштів в енергоефективність. Адже досвід успішних міст дає можливість оцінити свої можливості, визначитись з пріоритетами і рухатись вперед.