Нові правила застосування РРО не поширюються на представників мікробізнесу

Нові правила застосування РРО не поширюються на представників мікробізнесу

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Закони України від 20.09.2019 №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг», які набирають чинності у 2020 році та розширюють сферу застосування реєстраторів розрахункових операцій, не передбачають тотальної фіскалізації. Дія названих Законів  не буде поширюватись на суб’єктів господарювання, які належать до мікробізнесу.

Так, нові правила застосування РРО не будуть розповсюджуватись на:

– суб’єктів господарювання,  які застосовують спрощену систему оподаткування та належать до   І-ї групи платників єдиного податку, річний дохід яких не перевищує 300,0тис.грн., а після набрання чинності законопроектом №1210 – річний дохід яких не перевищує 1,0 млн.грн.

– фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі, продукти власного підсобного господарства.

Можуть не застосовувати програмний РРО самозайняті особи, до прикладу, айтішники, юристи, консультанти та  інші самозайняті особи, в тому числі й ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, в разі якщо:

– їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом;

– клієнт у касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.

Всі новації у податковому законодавстві та основні вимоги застосування норм Податкового кодексу України доступні також на нашій офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast/

ГУ ДПС у Київській області

 

Сплата земельного податку за земельні ділянки, які перебувають у власності малолітніх та неповнолітніх дітей

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що нормами Податкового Кодексу визначено, що  платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Земельний податок  нараховується на підставі  даних державного земельного кадастру.

Перелік категорій фізичних осіб, які звільняються від сплати земельного податку, визначено у п. 281.1 ст. 281 ПКУ, але пільги щодо сплати земельного податку для малолітніх та неповнолітніх дітей не передбачені.
 Сімейним кодексом визначено, що правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Малолітньою  вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Відповідно до п.1 ст.34 Цивільного кодексу України, повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття).
 У разі, якщо дитина або особа, дієздатність якої обмежена, не може самостійно здійснювати свої права,  ці права здійснюють батьки, опікуни або самі ці особи за допомогою батьків чи піклувальника – це передбачає ст.14 Сімейного кодексу.

Поряд з цим, п.99.2 ст. 99 ПКУ встановлено, що грошові зобов’язання малолітніх/неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття малолітніми/неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі.

Батьки (усиновителі) малолітніх/неповнолітніх і малолітні/неповнолітні у разі невиконання грошових зобов’язань малолітніх/неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу.

Отже, земельний податок за земельні ділянки, що знаходяться у власності  малолітніх та неповнолітніх дітей, нараховується на загальних підставах і сплачується батьками, опікунами або самими малолітніми та неповнолітніми дітьми за допомогою батьків чи піклувальників.

Всі новації у податковому законодавстві та основні вимоги застосування норм Податкового кодексу України доступні також на нашій офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast/

ГУ ДПС у Київській області

Додати коментар