Олексій Кавилін: Малий та середній бізнес Київщини збільшив сплату єдиного податку на 30%

Олексій Кавилін: Малий та середній бізнес Київщини збільшив сплату єдиного податку на 30%

За сім місяців поточного року представники малого та середнього бізнесу Київщини сплатили 1,2 млрд грн єдиного податку. Про це повідомив начальник ГУ ДФС у Київській області Олексій Кавилін. Він підкреслив, що порівняно з відповідним періодом минулого року, показник збільшився на третину: у грошовому співвідношенні це дорівнює 286,4 млн грн додаткових для місцевих бюджетів коштів.

Кавилін також зазначив, що більш швидкий темп зростання сплати єдиного податку демонструють фізичні особи-підприємці. Так, станом на 1 серпня 2019 року ними сплачено 981,6 млн грн із динамікою у 38% у порівнянні з тим самим періодом попереднього року. Додатково бюджети отримали 268,3 млн грн.

На 14% або 17,3 млн грн збільшили суму сплати спрощенці ІІІ групи: 142,3 млн грн. У свою чергу,  юрособи-сільгоспники перерахували до місцевої казни 105,3 млн грн, що на 874 тис грн більше за показник минулого року.

За рейтингом надходжень до бюджетів лідирує Києво-Святошинський район: сума сплати єдиного податку дорівнює 227,7 млн грн. На другому місці – Білоцерківщина із 210 млн грн єдиного податку. Завершує трійку Ірпінський район, чий бізнес перерахував до місцевих бюджетів 176 млн грн.

Загалом на території області обліковуються 72 446 фізичних та 7 480 юридичних осіб-платників єдиного податку.

ГУ ДФС у Київській області

 

Київська митниця ДФС забезпечила Держбюджету 29,8 млрд. грн. з початку року

Протягом січня-липня 2019 року Київська митниця ДФС перерахувала до Державного бюджету України 29,8 млрд. грн. митних податків:

– до загального фонду – 28,5 млрд. грн.,

– до спеціального фонду – 1,3 млрд. грн.

У порівнянні з відповідним періодом 2018 року, зростання надходжень становить 4,4% або 1,3 млрд. грн.

Значну частину митних платежів (34%) сплачено при здійсненні митного оформлення таких товарів, як:

«автомобілі легкові» – сплачено платежів на загальну суму 5 млрд. грн. (питома вага сплачених податків – 17%);

«засоби захисту рослин» – 2,6 млрд. грн. (9%);

«лікарські засоби» – 1 млрд. грн. (4%);

«телефонні апарати» – 796,5 млн. грн. (3%);

«машини автоматичного оброблення інформації»  – 540 млн. грн. (2%).

ГУ ДФС у Київській області

 

Податківці Київщини з початку розпочали 9 кримінальних проваджень у митній сфері

У напрямку протидії кримінальним правопорушенням у митній сфері з початку року за матеріалами оперативних працівників розпочато 9 кримінальних проваджень, у тому числі 3 – за ч. 3 ст. 212 КК України.

Припинено діяльність 1 «центру мінімізації митних платежів», в ході відпрацювання якого, встановлено 7 суб’єктів господарської діяльності -вигодонабувачів, сума імпортних операцій складає 91,1 млн. гривень.

З початку року до митниць ДФС надано 48 листів про вчинення порушень митних правил. За результатами відпрацювання інформації оперативних підрозділів складено 5 протоколів про порушення митних правил на суму 14,3 млн. грн. та додатково сплачено митних платежів на суму 23,5 млн. гривень.

У поточному році слідчими закінчено 3 кримінальних провадження даної категорії та направлено до суду для звільнення від кримінальної відповідальності  у зв’язку з повним погашенням завданих державі збитків на суму 3,5 млн. гривень.

В рамках досудового розслідування кримінальних проваджень викритих у минулих роках накладено арешт на товарно-матеріальні цінності загальною вартістю 69,6 млн. грн.

ГУ ДФС у Київській області

 

Для отримання звільнення від сплати єдиного податку на період відпустки 

чи тимчасової втрати непрацездатності

Головне управління ДФС у Київській області нагадує, що пунктом 295.5 ст. 295 ПКУ передбачено, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Щоб отримати звільнення  від сплати єдиного податку на період відпустки, ФОП першої або другої групи, яка не використовує працю найманих осіб, до початку відпустки має подати заяву довільної  форми до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації, у якій вказується період щорічної відпустки.

Для отримання звільнення від сплати єдиного податку за період хвороби, або у зв’язку з вагітністю та пологами, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку першої або другої групи, яка не використовує працю найманих осіб повинен підтвердитисвою непрацездатність листком непрацездатності

Згідно із п. 1 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я від 03.11.2004
 № 532/274/136-ос/1406 із змінами та доповненнями, листок непрацездатності – це багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв’язку з непрацездатністю та з матеріальним забезпеченням застрахованої особи в разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів.

ГУ ДФС у Київській області

Додати коментар