Приєднайтеся до всесвітньої акції “День без поліетилену”

У рамках Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів, що проходить 3 липня 2019 року, управління економіки виконавчого комітету Переяслав – Хмельницької міської ради запрошує всіх мешканців міста долучитися до всесвітньої акції “День без поліетилену”.

         Українцям пропонується 3 липня 2019 року прожити один день без поліетиленових пакетів в рамках всеукраїнської акції “День без поліетилену”.

         Наразі існують безліч альтернативних варіантів у вигляді екоторбинок, паперових пакетів, сіток, що називають “авоськами”.

         Тому, давайте спробуємо добу прожити без поліетиленових пакетів. Пропонуємо закладам торгівлі та послуг, супермаркетам, магазинам, ринкам тощо приєднатися до акції.

         Мета акції – сформувати нову екологічну поведінку, спробувати у повсякденному житті застосувати модель поведінки, притаманну для жителів ЄС, привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами, а також сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну пластику серед споживачів торговельних мереж, супермаркетів та магазинів роздрібної торгівлі.

         За даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. При цьому кожного ж року до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. Щорічно у світі виготовляють понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 штук на кожного дорослого. У природному середовищі поліетилен розкладається більше ніж двісті років, а пластик – майже 450 років. Водночас деякі вчені вважають, що пластик лише розпадається на шматочки, які з часом стають меншими.        

         Наразі про повну або часткову відмову від пластику заявили вже в понад 40 країнах світу. Серед них не тільки країни Євросоюзу, а й африканські та азійські держави.

         В Євросоюзі до 2021 року хочуть заборонити поліетиленові пакети, одноразовий посуд, навіть соломинки. Цю ініціативу уже підтримали понад 250 компаній відомих брендів.

Завантажити Рішення переяслав-Хмельницької міської ради про заборону реалізації штучних квітів

 Завантажити рішення Переяслав-Хмельницької міської ради про обмеження використання поліетиленових пакетів

Додати коментар