Оголошено 100 шкіл-переможниць проекту Zero Waste School від Klitschko Foundation. Місцева “третя” школа в сотні

“З кількістю 1098 анкет ми закрили конкурс та серед них відібрали 100 шкіл з усієї України. Дякуємо усім, хто взяв участь у конкурсі!” – повідомляється на сайті Klitschko Foundation.

Вже у квітні команди, що складаються з директора, вчителя та трьох учнів разом пройдуть тренінг із побудови команди, спланують власний проект та познайомляться з еко-активістами і лідерами думок.

Відбір відбувався за наступними критеріями: мотивація команди реалізувати Zero Waste Day, повнота відповідей у анкеті, наявність відео та відповідність школи до вимог проекту.

[…]

Київська область                                 

45. Макарівський навчально-виховний комплекс “загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – природничо-математичний ліцей” Макарівського району Київської області

46. Новопетрівська загальноосвітня школа 1 ох-2 ступенів №3 Вишгородський районної ради Київської області

47. ОНЗ Шкарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

48. Переяслав-Хмельницька ЗОШ І-ІІІ ступенів №3

49. Таращанська ЗОШ 1-3 ст. №2

50. Фастівський навчально виховний комплекс ”ЗОШ 1-3 ступенів №10 – Гімназія”…

Про Проект. ZERO WASTE SCHOOL

Триденний тренінг для учнів та вчителів, покликаний запровадити культуру сортування відходів в своїх школах та громадах. Восени випускники програми влаштовують Zero Waste Day у своїх громадах.

Згідно із соціологічним дослідженням “Молодь України 2015”, проведеним GfK Ukraine, лише 2% молоді беруть участь у громадських ініціативах та суспільному житті. Така невтішна статистика –  результат відсутності відповідних навичок, знань та зневіри у тому,  що їхні дії можуть вирішити соціальні, економічні та політичні проблеми. Керуючись Цілями Сталого Розвитку ООН, ми прагнемо забезпечити молодь знаннями, необхідними для впровадження змін і розвитку громад.

Разом із партнером Coca-Cola Foundation та компанією Coca-Cola, ми підтримуємо їхню глобальну ціль “Світ без відходів” (World Without Waste). Тому започатковуємо проект Zero Waste School, який навчить школярів та вчителів через неформальне навчання впровадити культуру сортування відходів у своїй школі, громаді, а згодом і  у світі. Програма проекту допоможе учасникам зрозуміти важливість їхньої участі у громадському житті та співпраці всередині громади.

Програма складається з кількох етапів:

  1. Під час тренінгу Active Citizens команди навчаться взаємодіяти всередині місцевих громад, вести перемовини та домовлятися, опанують шляхи вирішення складних ситуацій та методи комунікацій.
  2. Пройдуть практичний семінар із управління проектами, складуть план реалізації власного проекту, навчаться прогнозувати ризики, комунікувати зі стейкхолдерами та ЗМІ.
  3. Дізнаються, як залучати фінансування для розвитку громад.
  4. Познайомляться з відомими громадськими активістами, які розкажуть, як долати перешкоди, що траплятимуться на шляху. Також на них чекають зустрічі з лідерами думок зі сфери екології, які поділяться професійним досвідом.

Після повернення з першої частини проекту “Zero Waste School” учасники проведуть дводенний тренінг для школярів, батьків та шкільного персоналу, де навчать їх правильному сортуванню сміття.

Восени учасники організують громадський проект Zero Waste Day, до якого залучать всіх мешканців свого населеного пункту. Перший день буде присвячений обміну ідеями з еко-активістами, спікерами з різних сфер задля сталого розвитку громади. На другий день громада об’єднається заради однієї мети – зробити своє місто чи село чистим. Опісля проведуть зважування вторинної сировини, щоб всі жителі побачили силу зміни, яку вони можуть зробити, одного разу приєднавшись до ініціативи.

Додати коментар