Переяслав-Хмельницький за участь в проекті “Енергоефективність у громадах – ІІ” отримав валізку енергоменеджера

Із 4 по 6 грудня у Чернівцях відбувалася дводенна річна конференція проекту “Енергоефективність у громадах – ІІ”, який впроваджується GIZ за дорученням німецького уряду.

На конференції були присутні представники 25 міст-учасників проекту та запрошені учасники від інших міст, організацій та інституцій. Участь в заході взяли і міський голова м. Переяслава-Хмельницького Тарас Костін, його заступник Наталія Устич та енергоменеджер Ірина Мацаєнко.

Із вітальними словами до присутніх звернулися секретар Чернівецької міської ради Василь Продан, директор проекту Ґреґор Брьомлінґ, координатор сектору енергоефективності GIZ в Україні Джордж Крістодореску та координатор проекту від Асоціації “Енергоефективні міста України” Андрій Кирчів.

Василь Продан: “Місто Чернівці має тривалий досвід співпраці з Німеччиною, зокрема в рамках проектів, що впроваджуються Німецьким Товариством Міжнародного Співробітництва (GIZ). Спершу міська громада долучилася до діяльності проекту «Енергоефективність у будівлях», а згодом продовжила співробітництво в рамках проекту «Енергоефективність у громадах», очоливши унікальний міжрегіональний консорціум, так як до нього увійшли міста з трьох областей України (м. Чернівці – лідер консорціуму у партнерстві з м. Кам’янець-Подільський та м. Коломия). І зараз Чернівці серед п’яти українських міст є містом-ментором в рамках реалізації проекту “Енергоефективність в громадах-ІІ”.

Старший координатор проекту Володимир Перегудов представив проміжні результати його впровадження.

Також під час конференції представникам міст-учасників проекту “Енергоефективність у громадах – ІІ” було вручено цінні і вельми практичні подарунки – валізки із набором приладів для щоденних потреб у роботі енергоменеджера. Таку диво-валізку отримав і Переяслав-Хмельницький.

На заході представники проекту підвели підсумки діяльності за 2018 рік, а міста-партнери поділилися своїми досягненнями на шляху впровадження системи муніципального енергетичного менеджменту, а також розказали про виклики, з якими вони зіткнулися.      

Особливістю даної конференції стала сесія «метч-мейкінгу» між містами та компаніями, що надають послуги у сфері енергоефективності. Протягом 2-х годин представники обох сторін детально обговорили потреби міст у сфері енергоефективності, можливі шляхи та умови залучення компаній до співпраці в цьому напрямку. Окрім цього, представники проекту разом із містами провели планування подальшого співробітництва з огляду на існуючі потреби партнерів.

На завершення учасники конференції відвідали енергоефективні об’єкти міста Чернівці.

Даний захід – це чудова нагода для фахівців з різних міст України не тільки ознайомитися з поточним станом справ у містах-партнерах, а й обговорити виклики, що постають у процесі розробки і впровадження системи муніципального енергоменеджменту, а також обмінятися досвідом і власним баченням перспектив та планів щодо подальшої співпраці в рамках проекту задля сприяння сталого енергетичного розвитку громад міст-партнерів.

Додати коментар