З України за кордон через пункт пропуску «Бориспіль» намагалися вивезти четвертий з початку року самовар кінця ХIX – початку ХХ століття виробництва фабрикантів Баташових

Працівниками Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль» збережено від незаконного вивезення за кордон старовинний самовар кінця ХIX – початку ХХ століття з клеймами самоварних фабрикантів Баташових.

Більш ніж півроку тому за таких самих умов три старовинні самовари намагався незаконно вивезти у багажі до Тегерану наш співвітчизник. За рішенням суду тоді їх було визнано культурною цінністю, як об’єкт матеріальної культури, що має історичне значення, оригінальними виробами, а самі самовари було вирішено конфіскувати.

Цього разу самовар з клеймами відомих фабрикантів намагалася вивезти до Ізраїлю наша співвітчизниця. Жінка для проходження митного контролю обрала спрощену систему – «зелений коридор», чим заявила про те, що переміщувані нею через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України.

 На момент проходження митного контролю дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України даних предметів жінка не мала, до перетину «білої лінії» до інспекторів митниці не зверталась та митної декларації не заповнювала.

Зазначений товар переміщувався без ознак приховування. Зі слів громадянки, самовар належить їй особисто.

Своїми діями пасажирка порушила порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, якими обмежено переміщення культурних цінностей  через митний кордон України відповідно до Закону України № 1068-ХІV, від 21 вересня 1999 р., та наказу Міністерства Культури і мистецтв України № 258 від 22.04.2002р.

Складено протокол про порушення митних правил. Самовар вилучено до винесення судом рішення у справі.

Довідково: тульські промисловці прославилися не лише зброєю, а й самоварами Баташова. Самоварна фабрика братів Баташових, яка була оснащено за останнім словом техніки, приносила чималий прибуток. Лише у 1885 році було продано 11 тисяч самоварів цієї фабрики.

 ГУ ДФС у Київській області

Додати коментар