В Переяславі-Хмельницькому урочисто презентували військово-спортивний ліцей “Патріот” (Фоторепортаж)

12 жовтня, у Переяславі-Хмельницькому (Київська область) відбулася презентація ліцею-інтернату “Патріот” комунального закладу Київської облради. День напередодні свят українського війська, козацтва було вибрано заздалегідь і не випадково, адже навчальний заклад є єдиним сьогодні на Київщині серед подібних, що має військово-спортивний профіль. Його директор  Василь Козій за підтримки свого колективу доклав немало зусиль для отримання такого статусу. В ньому почали працювати з 1 вересня ц. р.

За майже півтори місяці, що минули, тут відбулися цікаві зміни. Перш за все увагу численних гостей, що приїхали привітати ліцеїстів, привернуло те, що на просторому шкільному подвір’ї, де відбувалося свято і яке тепер стало плацем, понад восьми десятків дітей вишикувалися у красивій військовій формі. Це – літньо-осінній варіант без верхнього одягу. Включає повний комплект: камуфляж, берці, малиновий берет. Для святкових подій, як от цього дня, доповнюється “золотими” аксельбантами та білими перчатками. Решта ліцеїстів, а їх на сьогодні тут навчається 167, були у гарних однакових жилетах з емблемою ліцею, білих сорочках або блузах, краватках.

Василь Козій у своєму виступі, зокрема, подякував батькам, які протягом місяця, незважаючи на різні труднощі, допомогли одягнути дітей у красиву форму, а також всім, хто сприяв становленню навчального закладу у новому статусі. Учасників свята привітали також міський голова Тарас Костін, голова райдержадміністрації Андрій Пряхін, начальник відділу департаменту освіти КОДА Тетяна Балашова та інші.

Звісно ж, на свято приїхало немало і батьків. Серед них подружжя Олексій (43 роки) та Надія (38 років) Видолоби із села Ташань. Розповіли, що цей заклад обрали для своїх дітей лише тому, що тут добрий рівень навчання. Цього року його успішно закінчила їхнястарша донька Віра і поступила на філологічний факультет одного з університетів у Польщі, при цьому навіть на бюджетну форму навчання. А зараз у восьмому класі у них тут навчається менша донька Неля.

– Тут в гуртожитку і проживає протягом тижня, – сказав Олексій Олексійович. – У п’ятницю ми її забираємо, а в неділю привозимо назад. Вона задоволена. Тут і тепло, і харчування чотири чи навіть п’ятиразове. За такі умови ми дещо доплачуємо, але не так багато. Для сімейного бюджету цілком посильно. Ну, а якщо їй захочеться чогось особливого, то можна через дорогу збігати в ЕКО.

У Переяславі їх донька навчається лише другий рік. Коли минулого року переводили її сюди, навіть не підозрювали, що їй доведеться одягнути військову форму. Тепер вона, як і багато інших ліцеїстів, у захваті і від форми, і від дещо особливих умов навчання. Адже військовий профіль передбачає і підвищену дисциплінованість вихованців, і відповідальність і таке інше.

Дівчинка сказала, що сьогодні свою форму одягла вперше. Обов’язково покаже її подругам у селі, коли приїде на вихідні. Адже такої немає більше ні у кого по всій області.

В ході урочистостей, було і підняття прапорів – державного, міста та ліцею, і виконання Гімну України, і вшанування пам’яті загиблого в АТО, колишнього випускника цього закладу Олександра Домашенка.

Після урочистостей директор ліцею Василь Козій зробив екскурсію почесним гостям навчальним корпусом та гуртожитком учбового закладу.

Міськрайонна газета “Вісник Переяславщини”

 

Додати коментар