Інформація про стан ринку праці та виконання Програми зайнятості по м. Переяслав-Хмельницькому за 9 місяців 2017 року

За час свого існування служба зайнятості  стала надійним посередником між працівниками та роботодавцями. Проводячи активну політику зайнятості, вона допомагає громадянам адаптуватися на ринку праці. Змінилися її роль і місце в системі соціального захисту безробітних, яким вона надає, крім матеріальної, моральну та інформаційну допомогу, можливість отримати тимчасову роботу.

Адаптуючись до місцевих умов та  вимог економіки,  працівники  центру зайнятості відпрацьовують нові підходи та технології обслуговування незайнятого населення та роботодавців.

Головним критерієм оцінки роботи спеціалістів ми обрали якість надання соціальних послуг клієнтам, аби шукачі роботи мали можливість оперативно працевлаштуватися, а роботодавці – отримати кваліфіковану робочу силу.

До послуг відвідувачів центру – найрізноманітніша інформація про підприємства, професії, навчальні заклади, а головне – банк вакансій не лише міста Переяслав-Хмельницького, Київської області, а й  країни в цілому. У центрі зайнятості можна відвідати семінари, тренінги, ярмарки вакансій та професій,  скористатися Інтернетом,(офіційний портал державної служби зайнятості, портал  “Труд”). У разі необхідності отримати консультацію юриста, отримати допомогу у складанні резюме.

Розширення кола соціальних партнерів, обмін інформацією з місцевою владою, правоохоронними органами, соціальними фондами, громадськими організаціями дає змогу розширити можливості служби зайнятості.

 За звітний період послугами служби зайнятості скористались 1679 осіб,  з них:

  • внутрішньо переміщених 7 осіб;
  • учасників антитерористичної операції 45 осіб;
  • осіб з інвалідністю 53.

     Мали статус безробітного 1056 осіб.

     За січень-вересень  2017 року в центрі зайнятості було зареєстровано 1346 осіб, з них статус безробітного отримали 586 особам.

Станом на 01.10.2017 року на обліку у центрі зайнятості перебувало 677  незайнятих осіб, з них мали статус безробітного 380 осіб, що менше ніж в  аналогічному  періоді 2016 року на 59 осіб.

Допомогу по безробіттю отримують  369 осіб. Середній розмір допомоги по безробіттю становив 1946  гривень.

Знято з обліку з інших причин з початку року –453 особи.

Термін перебування безробітних на обліку станом на 01.10.2017 року становить 139 днів.

Для нашого регіону робота по працевлаштуванню громадян в певній мірі залежить від своєчасної та в повному обсязі поданої роботодавцями інформації про наявність вільних робочих місць на підприємствах міста і району та сезонної зайнятості в сільськогосподарському виробництві. І певних результатів роботи можна досягти тільки при тісній взаємодії з роботодавцями. Підприємствами, установами та організаціями міста подано за 9 місяців  2017 року  846  вакансій.  Станом на 01.10.2017 року  актуальними були 103  вакансії.

Центром зайнятості проводиться значна інформаційна робота, зокрема про наявність вакансій, така інформація розміщується та щоденно оновлюється на стендах в секторі самостійного пошуку роботи, широко використовуються засоби оргтехніки – тачскрін, комп’ютер вільного доступу.

Напротязі 9 місяців  2017 року  на вільні робочі місця центром зайнятості працевлаштовано 631 особа. З них:

  • внутрішньо переміщених 1 особа;
  • учасників антитерористичної операції 6 осіб;
  • осіб з інвалідністю 1.

На сьогодні існує ряд проблем щодо працевлаштування осіб з інвалідністю: віддаленість місця проживання від місця запропонованої роботи; невідповідність професійно-кваліфікаційному рівню наявних вакансій; стан здоров’я інвалідів та  невизначені медичні рекомендації, зазначені в індивідуальній програмі реабілітації інвалідів в допустимих видах діяльності.

На 01.10.2017 року актуальна 1  вакансія  для осіб з  інвалідністю.

Рівень працевлаштування становить 37,6 % проти  32,5 %  минулого року.

Протягом  9 місяців 2017 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 531 особа, які підпадали під п’ятивідсоткову квоту, що становило 32%  від загальної чисельності незайнятих.  З них працевлаштовано 142 особи.

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць. Протягом січня – вересня  2017 року право на отримання компенсації єдиного внеску отримав 1 роботодавець –   ТОВ «Гарант-Сервіс» – 3 особи. 

Особливого значення служба зайнятості надає підтримці тих безробітних, які започатковують власну справу, самі організовують собі робочі місця. Для знайомства  незайнятого населення з перевагами пріоритетних напрямів підприємницької діяльності в центри зайнятості  створені куточки для самостійної роботи майбутніх підприємців – початківців, проводяться спеціалізовані тематичні семінари: «Як розпочати власний бізнес», «Від бізнес – ідеї до власної справи».  Всього за звітний період  за сприянням служби зайнятості  1 особа отримала одноразову виплату  допомоги по безробіттю на розвиток підприємницької діяльності. Сума виплаченої одноразової допомоги  по  безробіттю на розвиток підприємницької діяльності складає 22 тис. грн. Особи, що вирішили займатися підприємницькою діяльністю обрали такі напрямки підприємницької діяльності :

– продаж комп’ютерів, комп’ютерних комплектуючих та їх обслуговування

Безробітним громадянам, професії яких не користуються попитом на ринку праці, пропонувалось змінити професію, набути нову або суміжну, підвищити рівень кваліфікації. Усього в звітному періоді проходили навчання  72 особи, з них 23 особи –  стажувалися на виробництві.

 Як один із дієвих засобів забезпечення тимчасової зайнятості безробітних та можливості отримання додаткового заробітку організовувалися громадські та інші роботи тимчасового характеру. Фахівці центру зайнятості допомагають роботодавцям підібрати персонал, у тому числі й на конкурсній основі. Для гарантованого закріплення кадрів на виробництві центр зайнятості все частіше пропонує, крім комплектації чи підбору кадрів, попереднє ознайомлення з майбутньою роботою під час громадських та інших робіт тимчасового характеру.           

Протягом січня-вересня за направленням служби зайнятості участь у таких роботах взяло 423 особи.

Центром зайнятості проводиться постійна робота з безробітними по  наданню профорієнтаційних послуг, проведенню профдіагностичного обстеження із застосуванням профдіагностичного тестування. Проводяться   різноманітні тематичні семінари для різних категорій громадян: семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці, семінар «Легальна зайнятість», семінари з техніки пошуку роботи  «Використання джерел інформації про вакансії», «Підготовка резюме», «Співбесіда з роботодавцем» та   інші масові заходи.

За 9 місяців  2017 року профорієнтаційними послугами охоплено 957 безробітних, що становить  90,6 %. Їм було надано всього 6200 послуг.  Проведено 484 профінформаційних заходів. Значна увага приділялася профорієнтаційній роботі з випускниками ЗОШ міста та району.

Для покращення соціальної адаптації та сприянню розширення можливостей доступу внутрішньо переміщених осіб до зайнятості та їх інтеграції у місцеві громади у Переяслав-Хмельницькому міськрайонному центрі зайнятості відбуваються семінари, в яких беруть участь ВПО. 

Станом на 01.10.2017 р. в центрі зайнятості зареєстровано 17 осіб з числа учасників антитерористичної операції(АТО). Кожній особі були надані профорієнтаційні послуги  у перші дні після реєстрації щодо професійного навчання та консультація щодо отримання одноразової допомоги на розвиток підприємницької діяльності.   Використовується індивідуальний підхід та особливе ставлення при наданні послуг даним особам.

Переяслав-Хмельницький центр зайнятості приділяє увагу питанням соціальної адаптації учасників антитерористичної операції. Одним з напрямків роботи при цьому є професійна підготовка та перепідготовка вчорашніх бійців під запити ринку праці.

Створено інформаційний куточок в центрі зайнятості, військкоматі, а також розміщена інформація в управлінні праці міста та району, в міській раді та райдержадміністрації щодо умов реєстрації, перереєстрації в державній службі зайнятості, надання допомоги по безробіттю та соціальних послуг з пошуку роботи.

Проведення  інформаційно – роз’яснювальної роботи з роботодавцями про послуги служби зайнятості під час відвідування ПОУ, проведення семінарів, круглих столів, ярмарок вакансій, днів відкритих дверей  сприяє тісному співробітництву з роботодавцями. 

За 9 місяців  2017 року було  проведено  15  семінарів  для роботодавців, в яких взяли участь 60 осіб.  

Також Державна служба зайнятості України спільно з громадською організацією «Всеукраїнська молодіжна громадська організація»Українська студентська спілка»» реалізує соціальний проект з безкоштовного вивчення англійської мови на базі on-line платформи «Lingva.Skills». З метою реалізації цього проекту було визначено координатора Переяслав-Хмельницького центру зайнятості. Координатор, згідно інструкцій формує список бажаючих навчатися, таких осіб є 15, 15 з яких отримали паролі та  вже навчаються. Після закінчення навчання кожен отримає сертифікат. Вивчення англійської мови, в першу чергу має на меті підвищення конкурентоздатності безробітних на національному ринку праці.

На виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль між Міністерством соціальної політики України та Управлінням з питань населення та імміграції при Міністерстві внутрішніх справ Держави Ізраїль у відповідності до Імплементаційного протоколу А (будівельна галузь), який визначає механізм та конкретизує умови тимчасового працевлаштування українських працівників в будівельній галузі на ринку праці Держави Ізраїль визначили на базовому рівні відповідальну особу , яка буде займатися реалізацією Імплементаційного протоколу, із внесенням відповідних змін до положень про відділи та посадові інструкції фахівців,таку особу було визначено , яка забезпечує чітке дотримання вимог Протоколу щодо відбору заявників на тимчасове працевлаштування в будівельній галузі в Ізраїлі та організацію роботи у відповідності до наданих в Рекомендаціях технологічних процедур та операцій, так щомісяця відповідальна особа заповнює реєстр бажаючих працювати за даною угодою.

Центр зайнятості постійно висвітлює в ЗМІ інформацію про ситуацію на ринку праці, хід виконання програми зайнятості, про можливості навчання та перенавчання та наявність вільних робочих місць і вакантних посад на підприємствах регіону та іншу інформаційну тематику. За звітний період 2017 року  в місцевих газетах була надруковано  34 інформації, по телебаченню проведено 2 сюжети  і 50 інформаційно-рекламних роликів . Подано інформації на сайт газети «Вісник Переяславщини» – 81. 
Таблиця 9 місяців

Заступник  директора                                  Л.О.Томченко

Вик. Кириченко Н.О.   0446751582

Додати коментар