На Київщині розпочалося друге коло чемпіонату з футболу у вищій лізі (огляд туру)

«Авангард» обіграв чемпіона, загостривши до краю ситуацію в золотій вищоліговій гонці.

Матч у Баришівці мав особливу вагу і видався на славу. До перерви переважав «Авангард», у другому таймі — «Джуніорс», але це домінування не вилилося в особливо гострі моменти. Долю зустрічі вирішив епізод з дебютної частини поєдинку. Кушнір спрямував м’яча ближче до кута площі воріт, Панфілов ударив у напрямку дальньої стійки, а Кондратюк, уміло звільнившись від опіки, переправив шкіряного в сітку. Надалі господарі грали по результату, швидко контратакували, контролювали перебіг подій, але більшою мірою зосереджувались на своїй половині поля. «Джуніорс» атакував, нагнітав напругу поблизу чужих володінь, створював щось на зразок напівмоментів, але так і не знайшов у своїх лавах справжнього бомбардира.

А тим часом «Десна» продовжила спеціалізуватися на виграшах з особливо великим рахунком. Цього разу хлопці з Погребів невимушено розгромили непретензійну бориспільську команду з дивовижною як на її можливості назвою «Фаворит», причому покером відзначився молодий Бафталовський, а серед інших стрільців уже звично залишили свої автографи досвідчені хавбек Бондаренко та двоє нападників Воробеїв.

Захопливий поєдинок у Миронівці також можна розподілити на дві нерівнозначні за змістом частини. До перерви тон задало «Межигір’я», і Білошицький технічно замкнув простріл з флангу. Другий тайм, однак, залишився за «Зорею». Класний гол провів екс-професіонал Ващенко. Змістившись з флангу до одинадцятиметрової позначки і перегравши на своєму шляху трьох опонентів, Назар невідпорно спрямував м’яча в протихід голкіперу добре поставленим ударом з лівої ноги. Господарі домінували й надалі, але Мартиненко змарнував затяжний вихід сам на сам з воротарем, а Швець струснув стійку гарматним ударом зі штрафного. Нічию зафіксовано і в Козині, де броварські муніципали зіграли весь матч удесятьох і без жодної заміни. Гостроти в атаках було дуже мало. Костюк міг забити для гостей, Рахманов — для господарів, а Пасічнюк з «Моноліта» поцілив у стійку в останній десятихвилинці.

«Сокіл» розгромив оновлений ФК «Обухів», але рахунок, судячи з розвитку подій, здався завеликим. А «Кристал», запросивши до себе колишніх обухівців на чолі з Ятленком і Мергю, виграв у Переяславі-Хмельницькому завдяки голам дебютантів. До того ж обидва стрільці змагалися в першому колі за команди, що виступали сьогодні в Ірпені. Колишній обухівець Сушко забив з передачі Бабаєва, а Горнакашвілі, що грав за «Сокіл», обікрав гокліпера Реву, який не поділив м’яча з молодшим Середою в елементарному ігровому епізоді. «Переяславщина» програла, не зумівши розвинути локальний успіх, пов’язаний з технічною перемогою над ФК «Бровари» — таким є рішення КДК Київської обласної федерації футболу щодо завершального матчу суперників у першому колі, коли в складі гостей зіграв незаявлений футболіст.

ЧЕМПІОНАТ КИЇВЩИНИ-2017. 16 ТУР. 12 серпня, субота

ЗОРЯ (Владиславка) — МЕЖИГІР’Я (Нові Петрівці) — 1:1 (Ващенко, 53 — Білошицький, 33).

АВАНГАРД (Бзів) — ДЖУНІОРС (Шпитьки) — 1:0 (Кондратюк, 12).

ПЕРЕЯСЛАВЩИНА (Переяслав-Хмельницький) — КРИСТАЛ (Козин) — 0:2 (Сушко, 33, Горнакашвілі, 76).

ЛЮБОМИР (Ставище) — ОБОЛОНЬ-БРОВАР-2 (Київ) — 3:0 (технічний результат).

МОНОЛІТ (Київ) — ФК БРОВАРИ — 0:0.

ДЕСНА (Погреби) — БОРИСПІЛЬ-ФАВОРИТ (Бориспіль) — 10:0 (А.Воробей, 15, Є.Воробей, 16, 84, Бафталовський, 17, 31, 54, 57, Прима, 20, 79, Бондаренко, 90+1).

СОКІЛ (Михайлівка-Рубежівка) — ФК ОБУХІВ — 4:1 (Окодува, 45, 76, Сапоненко, 60, Коба, 83 — Калайда, 86).

15. МОНОЛІТ (Київ) 15 1 3 11 11-42 6

Снайпери: Андрій Байдачний (Джуніорс), Сергій Мандровський (ФК Обухів) — по 12 м’ячів, Євген Воробей (Десна), Сергій Зелді (Авангард), Петро Кондратюк (Авангард) — по 11.

Штрафники: Валерій Гаврилов (Любомир), Микита Шорников (Сокіл) — 19 серпня, субота.

Наступні матчі. 19 серпня, субота: Патріот — Межигір’я, Зоря — Переяславщина, Оболонь-Бровар-2 — Авангард, Моноліт — Кристал, Бориспіль-Фаворит — Любомир, ФК Бровари — Сокіл, Десна — ФК Обухів.